KiVA koirakansalainen diplomin saaneet koirakot

10.10.2017 - Kauhavan Kennelkerho ry, Kauhava

Samira's Garden Count Your Blessings "Peppi" (Venäjänbolonka ), Satu Sariola
Taikavuoren Aatu "Aatu" (karkeakarvainen saksanseisoja), Kati Pienräihä
Upos Messi "Paavo" (Walesinterrieri), Noora Hannila
Virtuoso's Fernando "Fernando" (Kääpiövillakoira), Satu Rämäkkö
Weewaddle Right On Time "Bertta" (espanjanvesikoira), Piia Lammi

7.10.2017 - Nuuskula - koirien monitoimitalo, Porvoo

All Heroes Sally Carrera, "Iiva" (bullmastiffi), Tove Hellman
Caroliina (x-rotu), Matti Tiainen
Casse-Noisettes Gracieuse, Bertta (pyreneittenpaimenkoira), Alisa Korhonen
Zorrazo Will I Am, Wili (espanjanvesikoira), Rauno Peltola

23.9.2017 - Loviisan seudun koirat, Loviisa

Lemira Lady In Blue " Selda " (Shetlanninlammaskoira ), Hanna Malmberg
Moonscape's Flash In The Sky "Turo" (Valkoinen paimenkoira), Päivi Mahosenaho

19.9.2017 - Ålands Bruks och Sällskapshundklubb rf, Jomala

Je M´Appelle Cameo (belgisk Vallhund Tervueren), Christina Bergman
Kajsa (x-rotu), Erika Eker

16.9.2017 - Koirakeidas Oy, Vantaa

Myy (Mystery v-d-Vaardekenshoeve) (belgianpaimenkoira malinois), Tuula Andersson
Nelli (x-rotu), Janniina Huttunen

24.8.2017 - Par-Hau, parainen

black caesars xena (mittelspitz), eva sjöman
gotcha el caballero (espanjan vesikoira), maria wallin
iines (xrotu), satu seppänen

20.8.2017 - Koirapalvelu Tatsi, Mikkeli

Damocan Skynibs (keskikokoinen villakoira), Merja Torniainen
Perrofan Remsirie Honorra (espanjanvesikoira), Heidi Tikanmäki-Kärnä

19.8.2017 - TreeniTassut Ry, Parikkala

KOO PEEN OPRI ''Opri'' (patterdalenterrieri), Jatta Paajanen
Kuuhaukun Menolippu Siperiaan ''Bobi'' (siperianhusky), Anita Kokko
Kuuhaukun Pikku Prinssi ''Osku'' (siperianhusky), Anita Kokko
Polar Express Delta Dancer ''Asta'' (amerikanstaffordshirenterrieri), Emma Kuru
Pörri (x-rotu), Tiina Heinonen
Sileston Yleismies ''Äijä'' (sileäkarvainen noutaja), Niina Näppä
Sky Bridge Unforgettable ''Ulpu'' (bokseri), Laura Leisti
Upponalle (Puli), Anne Lajunen
Viiman Tuuli (x-rotu), Jenni Konttinen

19.8.2017 - Viribus Unitis/Emilia Puustinen, Kesälahti

Agidream's Festive Baby (villakoira, iso), Pirjo Salonen
Cazador Grande Con Fuerzas Unidas (akita), Tiina Latvala
Dida Kensha Aya (akita), Minna Hagqvist
Hiro Go Di Casa Saporito (akita), Timo Sivonen
Shingen Go Aso Inoue (akita), Niko Koivisto
Shiomaru Demiyah (akita), Niina Tielinen
Viribus Unitis Benkei (Akita), Jaakko Lehtinen
Viribus Unitis Cheko Arisu (Akita), Maarit Turunen
Viribus Unitis Mido Presea (akita), Elina Karvanen
Viribus Unitis Minerva Hokusai (akita), Markus Niemi
Viribus Unitis Shou Benten (akita), Timo Sivonen
Viribus Unitis Uma Pan (Akita), Virve Koivisto
Viribus Unitis Yua (Akita), Virve Koivisto

1.8.2017 - Kimitoöns Kennelklubb, Kimitoön

CHERRYMOON'S EOS "Mandi" (Tiibetinspanieli), Marika Björlund
FI UCH JV-13 V-13 TINTTARALLIN VEERA "Veera" (Baijerinvuoristovihikoira), Kristina ja Arto Paavola
FI VCH DRAGONFLAME'S LIL'FIRECRACKER "Fiia" (Novascotian noutaja), Terttu ja Juha Koskela
FLORENCE (Australian Cobberdog), Kati Sandelin
FRISIAN GEM EULALIAS AMARENSKE "Amare" (Stabyhoun), Terttu ja Juha Koskela
MINIMIX ESPECIALLY FOR YOU "Bianca" (Shetlanninlammaskoira), Sara Hellström
MOLLY (Australian labradoodle), Nina Oksanen
ROWHILL'S SYDNEY "Sidney" (Cavalier kingcharlesinspanieli), Madelene Häggman
SMULTRONETS YOUR GUARDIAN ANGEL "Caisa" (Shetlanninlammaskoira), Åsa Österberg

20.5.2017 - Juvan kennelkerho, Juva

Harjusalaman Elmeri (Tsekin paimenkoira), Joonas Pylkkänen
Illi (saksanpaimenkoira), Sirkka Pylkkänen
Pessi (Tsekin paimenkoira), Sirkka Pylkkänen

3.5.2017 - Kirsi Petäjämäki/WauPet, Pori

Bolocanis Always On My Mind (bolognese), Katia Malmila-Olalla
Gigabit Qarisma Black (suusnautseri), Suvi Lamminpää
Khanbull's Maximillian (saksanpaimenkoira), Marianne Nordlund
Rebel Riot's Anarchist (rottweiler), Kirsi Petäjämäki

5.4.2017 - Amatööri ohittajat - Vaasa, Vaasa

Hugo - Howi-Tazzun Be My Guardian Angel (labradorinnoutaja), Mikaela Saarinen
Koda - Parfait Fleur Tant Mieux (valkoinenpaimenkoira), Suvi Sepänmäki
Lenni - Roihuava Leijonamieli (suomenlapinkoira), Sarika Tastula
Lenni - Tuffcookie's Wish Me Luck (bichon frisé), Ronja Horttana
Nero - Stongline's Simon Says (labradorinnoutaja), Minna Nurmikoski
Pepe - MUN OMA TOVERI (labradorinnoutaja), Jonna Häggman

22.1.2017 - Laukaan Koiraharrastajat ry (LAUKA), Vaajakoski

AURINKO, Muskettikoiran Xenia (kooikerhondje), Taru Nyyssönen
IITA, Jäkäläkummun Riimi (suomenlapinkoira), Milla Mäkinen
LUMI, Toiveiden Joululumi (shetlanninlammaskoira), Merja Moisio
SANNI, Winslett´s Princess Isabella (havannankoira), Minna Puoliväli
SIRIUS, Maricosan´s Pax Orion (kooikerhondje), Taru Nyyssönen
SUFA, Rauhalan Suffeli (Working Jack Russell), Elina Hirvonen
TINTTI, Bywater Patt-A-Cake (australianpaimenkoira), Jaana Mähönen

20.11.2016 - Lousku ry 1 PERUUTUSAIKA VAPAANA, Naantali

Cordial Rascal Diamond "Tilda" (staffordshirenbullterrieri), Kreetta Aakula
Flinga (x-rotu), Tiia Mäenpää

15.10.2016 - Uimaharjun Koiraklubi ry, Joensuu, Eno

Minskuhoff's Love Hunter (Grand Basset Griffon Vendeen), Anneli Kortelainen
Rotshcard Armi Amanda (rottweiler), Piia Lehikoinen
Solum (bouvier), Katja Nuutinen

2.10.2016 - Koirakoulu Operantti, Jyväskylä

"Enni" (x-rotu), Piia Lehtinen
Graveyard's Grand Entrance "Garde" (Beauceron), Anne Kiminkinen

18.9.2016 - Vaasan Koirakerho r.y. - Vasa Hundklubb r.f., Vaasa

Mocca (lapsk vallhund), Sarah Pått
Randi (riesenschnauzer), Marina Hultholm

17.9.2016 - Chow Chow yhdistyksen Perämeren alaosasto, Hailuoto

MeiHung Nanchuan (chow chow), Nita Keisala

10.9.2016 - Jokioisten eläinsuojeluyhdistys ry, Forssa

Amorousprincess "Ninni" (shetlanninlammaskoira), Anu Järvinen
Nanna (bordercollie), Heli Rämö
Sisu (saksanmetsästysterrieri), Janina Isoaho

14.8.2016 - Hankasalmen Kennelkerho ry , Hankasalmi, Niemisjärvi

"Halla" (Hippiäisn Elohopea) (whippet), Tanja Koskela
"Hupi" (Aikamerkin Kaloripommi) (lapinporokoira), Anna Korhonen
"Hymy" (Hippiäisen Elovilja) (whippet), Tanja Koskela
"Kiira" (Isabis Kissimmee Kolibri) (kiharakarvainennoutaja), Paula Niskanen
"Köpi" (Diamond Lion´s Snowbear) (leonberginkoira), Vilhelmiina Vihavainen
"Kuje" (Agarwaen Cyan Windfall) (shetlanninlammaskoira), Hanna Perämäki
"Lili" (Lilli) (x-rotu), Mervi Tirkkonen
"Pipa" (Heinikosken Bettiina) (welsh corgi pembroke), Pipsa Levänen
"Suti" (Black Drop Wachsam) (kääpiösnautseri musta), Jenni Lamminpää
"Vimma" (Wintersun´s Destination Tokyo) (jackrussellinterrieri), Ida-Maria Kärki

14.8.2016 - TreeniTassut ry, Parikkala

Celoco Higher And Higher ''Käpy'' (parsonrussellinterrieri), Laura Leisti
Crawford Deborah Ann Woll ''Lotta'' (cavalier kingcharlesinspanieli), Enni Kuisma
Greedy Rascal's Vibrant Zelda (kääpiösnautseri), Emma Kuisma
Jeppe (Suomenlapinkoira), Helinä Leminen
Karelian Guard Tuima (Itä-Euroopanpaimenkoira), Sanna Rinkinen
Linnaniityn Agostini ''Kiwa'' (bordercollie), Anne Lajunen
Moppekerhon Became Mucho ''Nowa'' (Dalmatiankoira), Sonja Nuopponen
Taabernakkelin Neposeda ''Väinö'' (tsekinpaimenkoira), Jonna Soikkeli
Tuiskunriisens Aapeli (suursnautseri), Heli Kaplas

23.7.2016 - Hopeahäntä, Loimaa

F-Kenshy Ai Do "Kyu" (Shiba), Janette Piirto
Isomus Rikizakura (Shiba), Mari Martikainen
Kukanoksan Chibi-Fuji (Shiba), Liisa Ruohomäki-Nurmi
Runokuono Beniyuki "Lyyti" (Shiba), Ritva Suominen
Seon Geisha-Gabrielle "Tara" (Shiba), Jaana & Janne Järvinen
Soldoggen´s Yuna "Yuna" (Shiba), Katja Pesonen
Thrillseekers Armed And Ready "Saimi" (Shiba), Laura Pyykkö
Thrillseekers Beast From the East "Nero" (Shiba), Janette Piirto
Thrillseekers Shocwave "Nova" (Shiba), Nea Sjöblom

22.6.2016 - Lohjan Kirsut ry, Lohja

"Allu" (shetlanninlammaskoira), Marjut Rantanen
"Lennu" (pyreneittenmastiffi), Helena Salmela
Flagstones Show Must Go On "Kiri" (borderterrieri), Anu Luoto
Tigerlike Super Trouper "Kami" (borderterrieri), Anu Luoto
Woodchuck's Mighty Fine "Marley" (kultainennoutaja), Tarja Junnonaho

21.6.2016 - Vaasan agility-seura ry, Vaasa

Kipinä (shetlanninlammaskoira), Stiina Alikoski-Salminen
Ninni (x-rotu), Suvi Burman
Ropsi (labradorinnoutaja), Anna-Katariina Peura
Steadwyn So Silky (collie), Jenni Hienovirta

18.6.2016 - Jokioisten eläinsuojeluyhdistys ry, Forssa

Hallausvan Vaarallinen Aivastus `Alli` (länsigöötanmaanpystykorva), Alina Palonen
Kiss Me Quick Fantazija `Nelli` (shetlanninlammaskoira), Anu Järvinen
Nequam Kulta-Harkko (lapinporokoira), Päivi Asp
Safi (x-rotu), Taija Mäkinen
Sulo (x-rotu), Sanna Hakala

5.6.2016 - Koirakoutsi Oy, Ylöjärvi

WILLKEN LANCIA "Nasse" (kääpiösnautseri), Milla Väisänen
WONDER'S BEAUTIFUL COCO (x-rotu), Ulla Mustajoki

1.6.2016 - -, Espoo

Hippu (labradorinnoutaja), Susanna Sipilä

28.5.2016 - Lounais-Suomen Bernit ry, Turku

Alpigiano Juvel Julia "Juuli" (berninpaimenkoira), Aila Heinonen
Bernirannan Captain Celestino "Kaapo" (berninpaimenkoira), Hanna Ritvanen
Bollbölen Quiet "Alma" (berninpaimenkoira), Hanna-Leena Heinonen
Funatic in The Nick of Time "Nuka" (berninpaimenkoira), Rami Västinsalo
Hallegria du Jardin des Muses "Gria" (berninpaimenkoira), Henriikka Suominen
Matildan Nallekesän Leevi "Konsta" (berninpaimenkoira), Armi Halkio
Swissdreams Barriss "Saga" (berninpaimenkoira), Sari Rinne

14.5.2016 - Koirakoulu Oppitassu, Riihimäki

Bönne l. Minttu (labradorinnoutaja), Jussi Korpimäki
Boon l. Mojna (labradorinnoutaja), Jenny Oksanen
Neverheard Gundogs Axel l. Sulo (labradorinnoutaja), Petri Saarela
Wembley l. Veeti (x-rotu), Maria Raimi

19.4.2016 - Pohjois-Savon Opisto, Kuopio

"Noosie"Ocean Pitfal Nose and Toes FI56657/12 (Englannin springerspanieli), Christoffer Nybjörk
Amazing White Ellustar Pegasus (Aino) ER42506/15 (Valkoinen paimenkoira), Pauliina Sulku
Big-Wood´s Peggy Armstrong FI21877/15 (Welsh corgi cardigan), Päivi Huttunen
Halolan Be-Be "Sherry" FI16498/15 (Labratorinnoutaja), Jussi Haverinen
Katara FI34525/09 (Suomen pystykorva), Kirsti Äijänen
Reedrunner`s Doofus Drake FI17035/14 (Labratorinnoutaja), Ari-Pekka Auvinen
Tara (X-rotu), Petteri / Laura Väätäinen/ Pulkkinen

2.4.2016 - Pohjois-Savon Opisto, Kuopio

Dina (kultainen noutaja), Annukka Rainio
Minellin Rock Star (kultainen noutaja), Jenni Talus
Nartsukan rasta for fan (espanjan vesikoira), Kirsi Korhonen
Nelli (Australian paimenkoira), Satu Hyvärinen
Santonja Logan Wolverine (espanjan vesikoira), Merja Tolvanen
Tolkan Dream Come True (Shiba inu), Krista Pihlman

18.11.2015 - Tmi Kepeä Käpälä, Espoo

Toivo (kleinspitz), Tuulikki Laes

17.10.2015 - Salpausselän kennelpiiri, Lahti

Allta Madra Bianca, Blondie (vehnäterrieri), Pipa Kokkonen
Heilurihännän Clare, "Klaara" (sileäkarvainennoutaja), Heini Piirainen
Honey Melon Pinas Amery, "Jedi" (pitkäkarvainen collie), Terhi Pessi
Karvin Fuel To The Fire, "Bon" (kultainennoutaja), Nguyen Duc Quang
Matleenan Amaretto, "Veeti" (pitkäkarvainen mäyräkoira), Outi Rantanen
Miina (cairnterrieri), Aada Himanen
Monvelt's Kraft Uma Thurman (dobermanni), Laura Loveson
Monvelt's Kraft Vince (dobermanni), Laura Loveson
Niinivuoren Lumottu-Lipas aka Onni (labradorinnoutaja), Jaana Koiranen
Sandmarks Liza, "Luna" (vehnäterrieri), Pipa Kokkonen

3.10.2015 - Etelä-Suomen Sheltit ry, Helsinki

Bolria's Adeena "Sima" (kääpiöpinseri), Sanna Karumaa
Helskon Patricia "Pami-Helmi" (shetlanninlammaskoira), Sinikka Stiller
Kaunissaaren Lumihiutale "Nelda" (shetlanninlammaskoira), Tiina Kola

17.9.2015 - x, Kotka

Coastal Stars Diana Aurora "Hani" (stabyhoun), Salla Halinen

5.9.2015 - KoKo ry, Lieto

Sirusärmä (kääpiösnautseri), Tuuli Rytkönen

26.8.2015 - PAR-HAU, Parainen

Aquacrest Mini Anastasia (Lyhytkarvainen kääpiö mäyräkoira), Bodil Sjögren
Geijes Finnla Finsk (vehnäterrieri), Aya Lundsten
Merryhunter Dark Countess (Labratorinnoutaja), Nona Borgström
Noanarkin Niltava Sundara (sileäkarvainen noutaja), Nina Borgström

18.7.2015 - Suomen Shiba ry, Tammela

Dufas Adazakura, "Saimi" (Shiba), Mirva Vuohtoniemi
Emphatica's Norris, "Noa" (australianpaimenkoira), Mari Martikainen
Hokuoukensha No Chou Go, "Elli" (Shiba), Ritva Suominen
Isomus Astral Topaz, "Tomu" (Shiba), Katja Pesonen
Seon Akako Yumi, "Siru" (Shiba), Jaana Järvinen
Shirokawa Expression Kaito, "Nami" (Shiba), Anitta Aalto
Yotonoka Kurokoma No Tetsumidori "Koma" (Shiba), Liisa Ruohomäki-Nurmi
Yukiguni No Hiasobi Go, "Kiki" (Shiba), Kirsi Ruponen

4.6.2015 - Tmi Koiramaista koulutusta, Teuva

Heta (Tiibetinterrieri), Marjut Penttinen
Hugo (Cavalier kingcharlesinspanieli), Ari Penttinen
Lenni (Tiibetinterrieri), Outi Riippi
Milou (x-rotu), Sanna Kaihovirta

31.5.2015 - Etelä-Suomen Seropit ry, Espoo

Dandinas Touch My Heart "Lara" (sileäkarvainen collie), Nina Ojala
Hippi (x-rotu), Tiina Ritala
Tofi (x-rotu), Nina Saarela

11.5.2015 - Nurmeksen seudun kennelkerho ry, Nurmes

Chenespace Reine Rejouie ''Ilo'' (pyreneittenkoira), Aino Heubach
Meggy (x-rotu), Anniina Honkasaari

12.12.2014 - Pohjois-Savon Kansanopisto ry, Kuopio

Aamukajon Sydämen Asialla (Isovillakoira), Ulla-Maija Ruohoaho
Amali (Rhodesian ridgeback), Marika Kytt
Chanzonet Olivia (keskikokoinen villakoira), Ulla-Maija Ruohoaho
Kusti (parsonrussellinterrieri), Laura Kainulainen
Ma Baker's Ziggy Stardust (Bokseri), Laura Leisti
Nella (Kultainennoutaja), Miro Mäkinen
Taukki (X-rotu), Mia Saukkonen

1.11.2014 - Salpausselän Kennelpiirin Nenäpäivä, Hollola

Abby vom Rehgebirge, "Runo" (bordercollie), Maria Nurminen
Agidream's Princess Neea, "Neea" (isovillakoira), Mona Brohm
Angeleye's Iceblue Hope For Ladyace, "Smiley" (pitkäkarvainen collie), Epp Räni
Bristregal Touch Of Regal, "Rudy" (partacollie), Noora Kivilahti
Dark'Un's Kaneel-Dior, "Karma" (lyhytkarvainen hollanninpaimenkoira), Noora Hämäri
Dina on Geppetto's Chrystal Light, "Dina" (keskikokoinen villakoira), Maria Nurminen
Immortalwarriors Akito, "Kronos" (tosa), Jenna Vesaniemi
Kaunottaren Luumu, "Lumo" (hovawart), Lotta Mertsalmi
Remarkabull Applause For Paws, "Ady" (bullmastiffi), Tove Hellman
Viljavan Remu, "Remu" (suomenajokoira), Mona Brohm

27.9.2014 - Nurmeksen seudun kennelkerho ry, Nurmes

Metsätien Olga (lk Weimarinseisoja), Anne Liuha
Myrock's Dream Come True (Bordercollie), Anni Partanen
Villamore Vai Sophia (Isovillakoira), Niina Pikkarainen

24.8.2014 - Kennel Nugadogin, Merikarvia

Nugadogin Brilla-Bernilla (Mittelspitz), Petra Keskinen
Nugadogin Isin Tyttö (Hovawart), Mikko Keskinen
Nugadogin Nemo (Hovawart), Pasi Seppänen
Nugadogin Neppari-Peppiina (Hovawart), Taru Malmi
Nugadogin Obronco (Hovawart), Anneli Lahtinen
Nugadogin Ociirius (Hovawart), Maija Tervo
Nugadogin Petrus (Hovawart), Reetta Pohjankunnas

22.8.2014 - Miriam Stenvall, Pernå, Lovisa

Blackgaia (saksanpystykorva, kleinspitz), Cecilia Ståhlberg

30.6.2014 - Suomen amerikanstaffordshirenterrieriyhdistys ry, Vantaa

Kesselin Goodwill "Järri" (amerikanstaffordshirenterrieri), Kirsi Kostamo
Kesselin John Barr "Timo" (amerikanstaffordshirenterrieri), Maija Lehtinen
Kesselin Lady Love "Petra" (amerikanstaffordshirenterrieri), Emmi Pättieniemi
Kesselin Lord Le Pearl "Dali" (amerikanstaffordshirenterrieri), Anna-Stina Backlund
Kesselin Oon PeeKoo "Zeka" (amerikanstaffordshirenterrieri), Kirsi Kostamo
Strongwilled Star of the South "Donna" (amerikanstaffordshirenterrieri), Heini Klaavu
Unbreakables's Golden Rose "Ava" (amerikanstaffordshirenterrieri), Jonna Rossinen

8.6.2014 - Jokioisten eläinsuojeluyhdistys ry, Forssa

Chic Choix Grand Khan 'Lucas' FIN34197/02 (löwchen), Annariina Kulmala
Fannimer Angelica 'Fyra' FIN46751/08 (kromfohrländer), Annariina Kulmala
Felicia "Siiri" (jackrusselinterrieri), Marjo Lehtokannas
Harmaasuden Alona (irlanninsusikoira), Markus/Jutta Salola / Venhola
Hecu (x-rotu), Anne Huhtala
Koiruuksien Elli Nonparelli ""Luna"" FI60541/09 (sileäkarvainen collie), Suvi Patrikainen
Luolakiven Enne (Pitkäkarvainen mäyräkoira), Hannu ja Kirsi Repo
Mökötuvan Oikku FIN16399/08 (schipperke), Ilona Nevalainen

28.5.2014 - Kirkonkylän koulun koirakerho, Loppi

Jehu (X-rotu), Salla Niemi
Ketolan Sisi (Karkeakarvainen mäyräkoira), Janni Simola
Lulu (Bordeterrieri), Tiia-Kaisa Lehtola
Waatan Darmeera (Keeshond), Matilda Mäkinen

27.5.2014 - Anne-Mari Blomster, Tornio

Koiruuksien Tse Tse Guevara (collie, sileäkarvainen), Päivi Ikonen
Shadoway´s Splash Effect (bordercollie), Tiina Pellikka

25.5.2014 - PAR-HAU, Parainen

Honey Melon Dear Dahlia (sileäkarvainen collie), Susanna Rantaseppä
Jalon Jäljillä Suuntana Seikkailu (leonberginkoira), Nina Väyrynen
Sienna-Red Lorelei (Novascotian noutaja), Benita Rosenholm
Villi-Joikhu Lumihohto "Wiima" (suomenlapinkoira), Terhi Niittyaro-Pettersson

7.5.2014 - Koirakerho Rähmä-Käpälät ry, Uusikaupunki

Agrarium Daa Daa Dear Declan, Oliver (samojedinkoira), Selina Ruohola
Drover`s In A Nutshell, Zelda (australianpaimenkoira), Pia Laurila
Enyos Black Beauty, Nera (kääpiösnautseri), Julia Vornanen
Epelin Renatus, Eetu (snautseri), Irmeli Vuola
Flirtin El Toro, Toro (bokseri), Janika Ekfors
Goldentroll`s Snow Gloudberry, Raisa (collie), Raila Mattila
Jetro (villakoira, keskikokoinen), Eira Aho
Jolki Palki Igrushka, Iina (bretoni), Tommi Järvinen
Onnilonan Charlotta, Oona (bostoninterrieri), Irmeli Vuola
Semillas Caricia, Siiri (espanjan vesikoira), Helena Hietala
Suankroopin Madame Fiona, Fiona (coton de tulear), Jenni Honkanen
Sue`s Secrets Blackberry, Aamu (bostoninterrieri), Irmeli Vuola
Terhometsän Pirre, Pimu (dreeveri), Ulla Nuutila
Trindy`s Everlasting Star, Ada (novascotiannoutaja), Eija Järvinen

29.4.2014 - Siuntion Koirakerho ry, Lohja

Aku (shetlanninlammaskoira), Mirja Puranen
Osku (saksanpaimenkoira), Marja-Leena Kangas

6.4.2014 - Kennel Pirriinan / Pirkko Hannula, Masku

Majakkasaaren Ihana Iita, Ida (sileäkarvainen noutaja), Monica Lindroos
Majakkasaaren Mother´s Finest, Gösse (sileäkarvainen noutaja), Monica Lindroos
Pirriinan Superstar Choco, Max (labradorinnoutaja), Jonna Ruotsalainen
Strongline´s Flashback, Akka (labradorinnoutaja), Marita Nisula
Strongline´s I Have a Dream, Mimmi (labradorinnoutaja), Marita Nisula
Tora (amerikan pitbull), Nea Konttinen

6.4.2014 - Tmi Koiramaista koulutusta/Marjut ja Ari Penttinen, Teuva

Olga (cavalier kingcharlesinspanieli), Merika Penttinen
Sulo (villakoira, keskikokoinen), Terhi Niemelä
Sutki (mäyräkoira, karkeakarvainen), Mirkka Kauppinen

16.12.2013 - PAWS, Maalahti - Malax / BERRA Areena

TELLA (kultainennoutaja), Johanna Lähteinen

19.11.2013 - Alavuden Seudun Koiraharrastajat ry, Alavus

Animatin Kjarni (Peku) (suomenlapinkoira), Lari Tanila
Hilla (x-rotu), Heljä Ruismäki
Middle River's Fidzi Beloved (Hilla) (labradorinnoutaja), Nina Hautamäki
Rantamyrskyn Kurttu-Irmeli (Iita) (bordeauxindoggi), Tanja Peltoniemi

3.11.2013 - Koirakoutsi, Ylöjärvi

Leniences Nyon (kleinspitz), Saara Montonen
Luna (x-rotu), Kirsi Nuutinen
Roco (kääpiöpinseri), Laura Rantanen
Soldalens Five O'clock Tea (labradorinnoutaja), Reija Koskinen

3.11.2013 - hh, espoo

Elli (vehnäterrieri), Miira Nyman

27.10.2013 - Nurmeksen seudun kennelkerho, Nurmes

Neptune's Legacy Grat Lash (Labradorinnoutaja), Eeva Hampinen
Neptune's Legacy Indigo Kizz (labradorinnoutaja), Eeva Hampinen
Teddypark's Albert (berninpaimenkoira), Anu Parkkinen

13.10.2013 - Kuhmon koiraharrastajat ry, Kuhmo

Ferdores I Am Iceman ”Yedi” (Espanjanvesikoira ), Jonna Kotamaa
Herissen Endlessly Wild ”Tuisku” (Kääpiövillakoira), Sari Eronen
Käpylä Halli "Nanni" (Chihuahua), Maarit Malinen
Peetu (Espanjanvesikoira), Pirjo Pikkarainen

9.10.2013

Elsa (suomenlapinkoira), Emmi Rautiainen
Lotta (labradorinnoutaja), Hilkka Rajakorpi

5.10.2013 - Lounais-Suomen Bernit ry, Raisio

Fridkullas Zelda "Selma" (berninpaimenkoira), Maija Koskinen
Hexa-Han Zeus "Sakke" (berninpaimenkoira), Birgitta Kuosmanen
Luminara vom Ruederthal "Lara" (berninpaimenkoira), Henriikka Suominen
Muddlehead's Crockett Boy "Mocca" (berninpaimenkoira), Jarmo Vuorenpää
Sungates Carmenzita "Iita" (berninpaimenkoira), Matti Pouru

21.9.2013 - Pääkaupunkiseudun sveitsinpaimenkoirat, Helsinki

Aleksei (mustaterrieri), Tuuli Heinikainen
Atelier's Nette Nucke (berninpaimenkoira), Ritva Hintsala
Aterlier's Meine Melodie (berninpaimenkoira), Ritva Hintsala
Black Amiikos Farahilde Flore (berninpaimenkoira), Timo Helle
Doing Cheerleader (australianpaimenkoira), Terhi Ullakonoja
Hennalessin Mercurius Meir (berninpaimenkoira), Joni Lempinen
Metsäpirtin Eleonoora (berninpaimenkoira), Hanna-Leena Lindholm
Sulo (x-rotu), Riina Kaukanen

3.8.2013 - Suomen Schapendoes ry, Sysmä

Amox Charming Girl (tiibetinterrieri), Satu Rajulin
Breeze Amazing Arthur (cavalier kingcharlesinspanieli), Victoria Tagell
Carnac's Mighty Mirach (schapendoes), Essi Eksten
Hästängens Allt I En Enda Tova (schapendoes), Marika Forslund
Karvarallin Oikeeenkeli (schapendoes), Anne Julkunen
Karvarallin Poppaskonsti (Schapendoes), Sara Kangas
Karvarallin Pumpernikkeli (Schapendoes), Kimmo Kontula
Kingpoint Burst The Bubble (mopsi), Laura Heikinheimo
Lumikuono Amor De Mi Alma (schapendoes), Tuula Pullinen
Lumikuono Hembra Zambra (schapendoes), Satu Rajulin
Swifty's Bon Bon (schapendoes), Kimmo Kontula
Swifty's E' Happy (schapendoes), Tiia Liljeroos
Trasseli Criminal Tango (schapendoes), Marko Tarkkala

15.6.2013

Carpathian Forest Grazy Drummer (bordercollie), Mia Åsvik
Dani (x-rotu), Henna Välikangas
Nallekarin Aapo (newfoundlandin koira), Merja Huhtakangas
Newf Mermaid Here I Come (newfoundlandin koira), Sirpa Palo
Seri (x-rotu), Asta Rekilä

11.6.2013

Katie (chesapeakelahdennoutaja), Katariina Tammi

31.5.2013 - Paltamon koiraharrastajat ry, Paltamo

Cavalriina's Xerox Xardas (cavalier kingcharlesinspanieli), Hanna Karppinen
Dogiwogin Halley (tanskandoggi), Heli Räisänen
Puksipuun Made Of Love (welsh corgi pembroke), Noora Väisänen
Zeraldas Poker Princess (havannankoira), Elina Karppinen

30.5.2013

Best-looking Balrog FI19125/10 (englanninvinttikoira), Sarita Peltokangas
Bullstation's Copper Surprise (Sylvi) (lakelandin terrieri), Kimmo Kotonen
Iwyr Ingold Ewebo (bokseri), Elmiina Tiensuu
Jevil's Kiss Keeper FIN46853/06 (kääpiöpinseri), Tarja Toiviainen
Jykevän Linnea FI41546/10 (rottweiler), Satu-Ilona Antila
Nightflame's Candy Girl (ranskanbulldoggi), Elmiina Tiensuu
Totti (andalusian rottaterrieri), Riitta Koivisto

29.5.2013 - Askola Country Dogs ry, Askola

Aitoc's Avon Cassirer Bellus "Sinna" (englanninspringerspanieli), Päivikki Kinnunen
Bimbik's Estella "Effie" (englanninspringerspanieli), Päivikki Kinnunen
Liinu (pitkäkarvainen collie), Päivikki Kinnunen

26.5.2013

Black Amiikos Ragelinus Rik (berninpaimenkoira), Tuula Larsson
Kastetassun Cloe (berninpaimenkoira), Tiina Kapanen
Liachiara van't Pachthof (berninpaimenkoira), Déborah Martyn-Lankinen

26.5.2013

Black Amiikos Ragelinus Rik (berninpaimenkoira), Tuula Larsson
Kastetassun Cloe (berninpaimenkoira), Tiina Kapanen
Liachiara van't Pachthof (berninpaimenkoira), Déborah Martyn-Lankinen

14.5.2013

Best-Looking Balrog (englanninvinttikoira), Sarita Peltokangas
Bullstations's Copper Surprise (lakelandinterrieri), Kimmo Kotonen
Iwyr Ingold Ewabo (bokseri), Elmiina Tiensuu
Jevil's Kiss Keeper (kääpiöpinseri), Tarja Toiviainen
Jykevän Linnea (rottweiler), Heidi Sydänmaa Satu-Ilona Anttila
Nightflame's Candy Girl (ranskanbulldoggi), Elmiina ja Sauli Tiensuu
Totti (andalusianrottaterrieri), Riitta Koivisto

9.5.2013 - Etsijäkoiraliitto ry, Kirkkonummi

Kaapo (labradorinnoutaja), Tiina Lagerström
Musti (valkoinenpaimenkoira), Anette Kare
Nala (x-rotu), Tiina Lagerström
Nord Star Gaskoprim (bordercollie), Anne Vepsäläinen

6.5.2013 - Lapuan Koiraharrastajat Ry, Lapua

Armas (Lyhytkarvainen mäyräkoira), Jaana Talvitie
Bingu (Kääpiösnautseri), Päivi Kiviaho
Blackrebel´s Great Wish "Sulo" (Cairnterrieri), Pasi Taipale
Papa Sam`s Wanda Waterfall (Espanjanvesikoira), Arto Ylikojola
Tulimaan Annabella (Espanjanvesikoira), Kristiina Ylikojola
Vänkärin Pelimiäs (Lyhytkarvainen mäyräkoira), Anne-Mari Kangas

4.5.2013

Fix Kompis Amelie (villakoira, keskikokoinen), Katja Strandell
Intimate Viola (labradorinnoutaja), Sanna Ollila
Joystep's April Joker Aapo (kultainennoutaja), Tiina Laakso

21.4.2013 - Mäntsälän koirakerho, Mäntsälä

Riverando Donkey Kong (Englanninspringerspanieli), Sanna Luume

21.4.2013

Amanda (villakoira), Matti Helminen
Jyckegårdens Scotish Wallace Väinö (labradorinnoutaja), Kaisa Saarinen
Kuokiven Teräksen Taakka Wili (västgötaspets), Malin Granroth
Mei Dan Häxan Selma (sileäkarvainen noutaja), Maria Sandbäck
Michel Nabila's Real A Dream Girl Nessi (coton de tulear), Charlotta Karlsson
Power Dog's John Wayne Väinö (valkoinen paimenkoira), Makéna Blomqvist
Saunajaakon Last Bus Gandi (jackrusselinterrieri), Malin Granroth

14.4.2013 - Koirakoulu Annspets, Vantaa

Annspets Elil "Risto" (valkoinenpaimenkoira), Wilma Siitonen
Annspets Erzuli "Zuli" (valkoinenpaimenkoira), Janina Wallgren
Annspets Etenia "Kyra" (valkoinenpaimenkoira), Janina Wallgren
Cantharellin Mattino di Neve "Rocco" (lagotto romagnolo), Kerstin Steffansson-Öhman
Hardrocks Nutchocolate "Elmo" (labradorinnoutaja), Eva Malmberg-Tulonen
Joystep´s Ultimate "Elvis" (kultainennoutaja), Petra Ingo
Kofi (x-rotu), Satu Tarnanen
Nappulavaaran Vesi "Blitz" (shetlanninlammaskoira), Anna Heinonen
Tuus Hiinokka "Selma" (kroatianpaimenkoira), Pia Jalomeri
Willow Creek Ruut "Ruuti" (schipperke), Anna Heinonen

8.3.2013

Elma (walesinspringerspanieli), Hannele Salmi
Nata (saksanpaimenkoira), Veera Hurskainen
Riina (novascotiannoutaja), Iida Nalli
Wilkku (novascotiannoutaja), Pirkko Syrjä

19.12.2012 - PAWS, Maalahti - Malax / TopCanis Areena

Attenborough Aquila "Vilma" (cockerspanieli), Ellen Rinta-Jaskari
Goldpaw Priska "Chere" (kultainennoutaja), Mervi Uusi-Rauva
Light My Fire Fanac "Nico" (pyreneittenpaimenkoira), Sandra Nordlund
Wheatstone Presley "Elvis" (vehnäterrieri), Maija Myllyniemi

16.12.2012

Huvimetsän Casimiir (howawart), Annika Porr
Miklaus Pearl (cockerspaniel), Jenny Örnell-Backmann
Siipiveikon Sorsansurma (novascotiannoutaja), Anna Rantala

15.12.2012

Michel Nabila's Nightwish (coton de tulear), Charlotta Karlsson
Power Dog's Handsom Boy (valkoinen paimenkoira), Malena Blomqvist
Salesana Flower Moon (sileäkarvainen noutaja), Maria Sandbäck

18.11.2012 - suomen karvakaverit ry, kaarina

cinderella, cindy (collie), sinikka järvinen
clean;s carambola, lilo (bostoninterrieri), Marjut Nummi
Dirt Digger;s friendly fale (jack russell, hertta), Heidi Örling
Moisionmäen fredi, aamos (beauceron), Marisanna Mäkelä
Nena (berninpaimenkoira), Merja Lundelin
Nuutti (berninpaimenkoira), Taina Heino-kaukonen

7.11.2012 - Kivenlahden Koirakerho ry, Espoo

Lola (x-rotu), Pauliina Kiema
Minni (espanjanvesikoira), Eija Hyrkäs-Tiippana
Santonja Coco Chanel (espanjanvesikoira), Riikka Asplund

7.11.2012

Lola (x-rotu), Pauliina Kiema
Minni (espanjan vesikoira), Eija Hyrkäs-Tiippana
Santonja Coco Chanel (espanjan vesikoira), Riikka Asplund

3.11.2012

Alta Madra Cissy (Elli) (vehnäterrieri), Miira Nyman

8.10.2012 - Kivenlahden Koirakerho ry, Espoo

Ransu (x-rotu), Jenni Saarelainen

6.10.2012 - Iki-Wanhat, Raasepori Tammisaari

Henniina´s Little Love, Utu (keeshond), Timo Kuosmanen
Iki-Wanhan Hyytik-Hidasaika, Hukka (suomenlapinkoira, paimensukuinen), Paula Karto
Iki-Wanhan Tarinatuohus, Muotka (suomenlapinkoira, paimensukuinen), Merja Riijärvi
Iki-Wanhan Viheltävä Vaaksa, Tuisku (suomenlapinkoira, paimensukuinen), Elina Vainio

30.9.2012

Barvestads King Khafu At Giza (valkoinenpaimenkoira), Sinikka Kinnunen
Sulo (x-rotu), Henna Ståhle
Vanzant's Viola of the Valley (valkoinenpaimenkoira), Tytti Kotasaari
Wartti Spurtti Dichoso (howawart), Henna Ståhle

11.8.2012

Buffing Pelleas (schapendoes), Katariina Keinänen
Cartier Monzerat Mo At Tosselin (brien paimenkoira), Pirjo Äimälä
Lumikuono Basajaun (schapendoes), Toomas Alanen
Nalle-Haukun Öötär (schapendoes), Sari Jansson
Nalle-Haukun Örkki (schapendoes), Simola Sannas
Nalle-Haukun Zajom (schapendoes), Anne Lämpsä
Swifty's Diesel (schapendoes), Kati Kontula
Switty's Bentley (schapendoes), Sara Kangas
Trasseli Eloveena (schapendoes), Laura Tölli
Trasseli Kiven Kova (schapendoes), Laura Tölli

28.6.2012

Manta (walesinspringerspanieli), Hannele Salmi
Sulo (x-rotu), Piia Koivumäki

18.6.2012

Iris (shetlanninlammaskoira), Tuula Kynnysmaa
Peppi (espanjanvesikoira), Jaana Juntunen

11.6.2012

Herra Huu (villakoira, kääpiövillakoira), Miia Uusikartano
Tedi (japanese chin), Anna Ahola

7.6.2012

Ada / Festivo (bordercollie), Kurt Lönnqvist
Bumerang's Booster Boss (australiankelpie), Nina Bergström
Crowboy's To Be A Wind (tanskandoggi), Veronica Heikkilä
Mei Dan Julia Julklapp (shetlanninlammaskoira), Åsa Österberg
Meripihkan in The Mood (bedlingtoninterrieri), Tua Bergström
Nina's Fabulous Idol Tima (shetlanninlammaskoira), Erika Wikström
Nina's Good Luck Charm (shetlanninlammaskoira), Heidi Karlsson
Rabavan Zika (dalmatiankoira), Marika Björklund
Wild Tail's Ruusu (espanjanvesikoira), Eva Kiura

7.6.2012

Elestren Ain't She Sweet (englannin springerspanieli), Nicole Person
Sofie (x-rotu), Jenny Kangas

17.5.2012

Lumisuden Supertähti (valkoinenpaimenkoira), Teija Tauru
Tryffel (valkoinenpaimenkoira), Katri Lilja

11.5.2012

Caro (x-rotu), Vasara Riikka
Oiva (x-rotu), Hanna-Mari Perämäki
Pugemon Flawless Dream “Bobo” (mopsi), Mari Puttonen
Silsile’s never say never “Dino” (suursnautseri), Anni-Emilia Pettinen
Silsile’s sex in the City “Zia” (suursnautseri), Anni-Emilia Pettinen

29.4.2012

Fauni (mäyräkoira, pitkäkarvainen), Kirsi Repo
Keksi (australianterrieri), Mika Penttilä
Kuru (labradorinnoutaja), Merja Heikkilä
Naava (siperianhusky), Johanna Repo
Otto (x-rotu), Tarja Jaakkola
Pekka (bretoni), Tarja Jaakkola
Penni (labradorinnoutaja), Merja Heikkilä

26.4.2012

Ariok Black Izelle (kääpiöpinseri), Johanna Pihlajaniemi
Fantasy Sky Natalia (saksanpaimenkoira), Anne-Mari Huupponen
Wales Tale’s Hasty Hattrick (welsh corgi pembroke), Anu Tulensalo
Wales Tale’s My First Tri Dream (welsh corgi pembroke), Anu Tulensalo
Windalas Song of Moon (kultainennoutaja), Emmiina Korte

18.4.2012

Yuzak Sinjabiya “Hukka” (saluki), Pinja Niemi

28.11.2011

Fanni (leonberginkoira), Kirsi Nupponen
Niilo (labradorinnoutaja), Marjo Vepsäläinen
Remu (coton de tulear), Jarmo Laiho

20.11.2011

Jimi Ero Bonatom “Heikki” (valkoinen länsiylämaanterrieri), Sari Kallio
Kinglords Mr. Wishmaster “Masse” (leonberginkoira), Sari Ahonen
Kultakedon Kjell-Konrad “Bobo” (chihuahua), Marika Mykrä

6.11.2011

Carlos “Wintus” (pitkäkarvainen collie), Siiri Virtanen
Pretty Flower’s Holysmoke “Mandi” (cockerspanieli), Anne Mäittälä

26.9.2011

Freyja (x-rotu), Sini Hiltunen
Hotweiler’s Keisari “Neo” (rottweiler), Anna Pitkänen
Sofia (x-rotu), Jenny Kangas

24.9.2011

Alpigiano Felice Fiore (berninpaimenkoira), Kyllinen Satu
Funatic Moschino (berninpaimenkoira), Kyllinen Satu
Goldbear’s Youmustbejoking (newfoundlandinkoira), Mattila Kaisa
Lapinlauhan Munticola (berninpaimenkoira), Alamehtä Alpo
Octifein Gisella (saksanpaimenkoira), Liikanen Marita
Pandemian Das Focus (berninpaimenkoira), Ilola Mika

15.9.2011

Barvestad’s Desoto (valkoinenpaimenkoira), Kinnunen Sinikka
Vanzant’s Iris of the Valley (valkoinenpaimenkoira), Petra Ollila
Vanzant’s Norther Star (valkoinenpaimenkoira), Heidi Ruotselainen
Vanzant’s Poppy of the Valley (valkoinenpaimenkoira), Kinnunen Sinikka

11.9.2011

Beleriad Wilma Flintstone (parsonrussellinterrieri), Pia Rata
Honkasen Jehu (seiskarinkoira), Tuija Honkanen
Karhunkumpu Do Do (newfoundlandinkoira), Taru Malmi
Kukkipuun Bievla (suomenlapinkoira), Marjatta Kalaranta
Nuqadogin Anuma (hovawart), Mari Marttila-Tähkänen
Pilvipolun Ulappa (suomenlapinkoira), Marjatta Kalaranta
Shakalakan Beko (rottweiler), Solja Virta
Taika (x-rotu), Pia Rata

10.9.2011

Angelines Perla Vera (lagotto romagnolo), Piia Lehmonen
Black Bonzo Tyson (bordercollie), Kirsi Korhonen
Chenespace Louisa (pyreneittenkoira), Aino Heubach
Ishbahn’s Taste of Honey (cockerspanieli), Ulla-Maija Happonen
Kuurakuonon Kekkuloija (lapinporokoira), Arja Rautiainen
Next Chance Get Even (löwchen), Anne Okulov
Nilo Della Lascinetta (lagotto romagnolo), Piia Lehmonen
Pakkasharjun Finnair (valkoinenpaimenkoira), Partanen Päivi

27.8.2011

“Helmi” Nado Shiz’s Loyola Green Perry (parsonrussellinterrieri), Julia Toivio
“Luru” Green Perry’s Butterfly (parsonrussellinterrieri), Petra Morbin
“Mimmi” Green Perry’s Ginger (parsonrussellinterrieri), Jenny Saranen
“Peppi” Green Perry’s Wild Winifred (parsonrussellinterrieri), Anu Suomela
“Pinja” Mahottoman Puuhakas Pinja (parsonrussellinterrieri), Jaana Kolamo-Rasmus
“Pipsa” Sparkling Guys Point T’town Red (parsonrussellinterrieri), Elina Vuorio
“Siiri” Green Perry’s MacPhersson (parsonrussellinterrieri), Sanna Blomberg
“Totoro” Green Perry’s Totoro (espanjanvesikoira), Hanna Poropudas

12.7.2011

Blondi (x-rotu), Janni Tuokkila
Dreamcatcher Z Plavske Zahrady (valkoinenpaimenkoira), Päivi Piri
Easy Winning’s First Jack Lady (jackrussellinterrieri), Ulpu Haarala
Easy Winning’s Frodo (jackrussellinterrieri), Pasi Alatalo
Egeborgs’s Asja (valkoinenpaimenkoira), Sinikka Kinnunen
Frodo (bichon havanais), Nina-Mari Tiiro
Garboso Dancing in Finland (villakoira, keskikokoinen), Reetta Ollila
Joshua Jewar of the Heart of Lothian (valkoinenpaimenkoira), Päivi Kalliorinne
Kielapihkan Manasse (lapinporokoira), Tiina Hämäläinen
Lapintähti Kimberly (novascotiannoutaja), Taina Hulanmäki
Lemmenmäen Olvi (rottweiler), Riitta Kreus
Pimu (saksanpaimenkoira), Mika Karppinen
Rocky Bottom’s Actionman (valkoinenpaimenkoira), Paivi Kalliorinne
Vanzant’s Rose of the Valley (valkoinenpaimenkoira), Kyllikki Turpeinen

18.6.2011

Gwaihir’s Callinan (punainen irlanninsetteri), Tettan Lindqvist

30.5.2011

Dispiritor There Is A Star (pitkäkarvainen collie), Noora Taari
Fresser's Consta (saksanpaimenkoira), Satu Pitkänen
Frido (villakoira, toy), Emilia Setälä
Lilli (samojedinkoira), Satu Jokela
Nelli (samojedinkoira), Satu Jokela
Nysse (schapendoes), Anneli Suomi
Otto (itäkarjalan laika), Tarja Hellström
Ransu (schapendoes), Hanna Solkinen
Rico (saksanpystykorva, keeshond), Kia Kursi
Stronglines Aloha (labradorinnoutaja), Mirja Kalliosaari
Tara (jackrussellinterrieri), Heidi Voutilainen
Urho (shetlanninlammaskoira), Katja Kapraali

28.5.2011

Nikita (suursnautseri), Kirsi Laitila
Olga (irlanninsusikoira), Kirsi Laitila
Ramona (x-rotu), Tuuli Siukola

15.5.2011

Attenborough Autumn Mist (cockerspanieli), Sonja Räisänen
Häämörin Tähtihetki (kultainennoutaja), Pirkko Vuorinen
Nipsu (chihuahua), Mervi Rämö
Taapanterin Padme (saksanpystykorva, keeshond), Merja Aaltonen

14.5.2011

Anastasia Duo (kääpiösnautseri), Jenna Kallio
Ethusan Caakeli (labradorinnoutaja), Janina Uuro
Nemi (labradorinnoutaja), Sarianna Seppälä
Ronja (labradorinnoutaja), Kokkinen Anne
Wilme (englanninbulldoggi), Päivi Lintala

5.4.2011

Aape (pitkäkarvainen collie), Riikka Tahvanainen
Ansa (hovawart), Armi Päivinen
Bertta (valkoinenpaimenkoira), Hilma Löppönen
Eppu (bretoni), Päivi Purmonen
Jakke (kultainennoutaja), Armi Päivinen

29.11.2010

Elvis (newfoundlandinkoira), Eveliina Savolainen
Jaki (shetlanninlammaskoira), Stiina Leskinen
Kiia (saksanpaimenkoira), Jouni Jormanainen
Rocky (x-rotu), Heidi Pakarinen
Rölli (valkoinen länsiylämaanterrieri), Kirsi Immonen
Rudi (amerikan pitbull), Noora Ratinen
Voitto (englanninsetteri), Päivi Purmonen

30.10.2010

Bono (vehnäterrieri), Susanna Turtiainen
Gotcha Maniara (espanjanvesikoira), Katri Örn
Jymy (vehnäterrieri), Susanna Turtiainen
Melli (cavalier kingcharlesinspanieli), Anna-Mari Laulajainen
Rahkis Linda (suomenlapinkoira), Sanni Riski
Sandy (shetlanninlammaskoira), Annika Riski

10.10.2010

Golden Ferya Cinnamon Rose (amerikanstaffordshirenterrieri), Ylva Sairanen
Masterbolt Drummer Boy (amerikanstaffordshirenterrieri), Kaisa Pulliainen
Musketeer's Era (saksanpaimenkoira), Outi Norisalo
Sticky Wicket's Sticky Finger (amerikanstaffordshirenterrieri), Kaisa Pulliainen

9.10.2010

Onni (Rottweiler), Kinnunen Mika
Pepe (katalonianpaimenkoira), Hirvonen Heli

29.9.2010

Cessi-Can Wivan (tiibetinspanieli), Kaisa Hallberg
Comete Des Barons Noirs Bella Fuppa (beaucenpaimenkoira), Camilla Waldén
Elmo-Riishills Gorganzola (mopsi), Marjut Aho
Reino (beaucenpaimenkoira), Camilla Waldén
Thats About German Son (valkoinen länsiylämaanterrieri), Sari Vuorio

18.9.2010

Bumba (newfoundlandinkoira), Katriina Mäkelä
Nuka (valkoinenpaimenkoira), Piia Heiniluoma
Pinserella's True Treasure (kääpiöpinseri), Salla Hakala
Ronja (labradorinnoutaja), Elina Säteri
Rosie (x-rotu), Pirkko Laine
Ruska (saksanpystykorva, mittelspitz), Marita Hiltunen
Siiri (saksanpystykorva, mittelspitz), Anneli Niemi
Siiri (valkoinenpaimenkoira), Riitta Manni
Willy (hovawart), Simo Ojala

21.8.2010

Heka (villakoira, kääpiövillakoira), Tiina Harju
Jolandan A'Dream (espanjanvesikoira), Heidi Räsänen
Laques Bettina (saksanpystykorva, mittelspitz), Jenny Rautiainen
Luca (shetlanninlammaskoira), Sonja Apo
Sanmar Muumipappa (bordercollie), Janne Valtonen

15.7.2010

Allway's Hasty Tan (cockerspanieli), Maaret Säily
Andy's Joy Tittatuulispää (bostoninterrieri), Paula Simonen
Bywater Delya (australianpaimenkoira), Satu Hukkanen
Darneklej's Dragon (saksanpaimenkoira), Tarja Lehtinen
Downmoore Hold on to me (pitkäkarvainen collie), Satu Hukkanen
Myy (x-rotu), Minna Heikkilä
Teri (suomenlapinkoira), Julia Kaarela

30.6.2010

Desperados Zafira (englanninspringerspanieli), -
Dreemteems Evita Peron (englanninspringerspanieli), -
Markwell Shot In the Dark (labradorinnoutaja), Ida Fredriksson
Symphony (shetlanninlammaskoira), Åsa Österberg
Wolverina (valkoinenpaimenkoira), Nina-Maria Freudenthal

22.6.2010

Eurofix into the wind (pitkäkarvainen collie), Eva Strandvall
Front Row's Zahar Gale (mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen), Bodil Sjögren
Niisku (kääpiösnautseri), Marjo Elonen

19.6.2010

Aprilmist Explosive (labradorinnoutaja), Saara Syrjäsuo
Enzo (x-rotu), Laura Tuominen
Pilvipolun Vienan Sulkku (lapinporokoira), Maria Viinikari

10.6.2010

Gemmish Dechtire (irlanninsusikoira), Anniina Honkasaari
Honeyline's Bargain of Love (kultainennoutaja), Heidi Hyttinen
Kiantime's Kindle Light (kultainennoutaja), Mirjam Lohtander
Mihela's Jawahar (valkoinenpaimenkoira), Teija Heinonen
Roxie's Blue Matrix (pitkäkarvainen collie), Päivi Hallikainen
Sireeni Juan Carlos (saksanpaimenkoira), Laila Hakolampi
Talviaisen Bile-Hile (labradorinnoutaja), Minna Ahponen

9.6.2010

Bombastic Aquila Rapido (ranskanbulldoggi), Päivi Väisänen
Rania (suursnautseri), Terhi Pippuri
RealSilveer Lianne Barskin (kääpiösnautseri), Marja-Leena Bergman
Vanhan Purolan Jump for Joy (snautseri), Marjo Kallinen

25.5.2010

Bonecrusher Da Vinci (bullterrieri), Pääskynen Tiina
Nak-Ata (itäsiperianlaika), Anneli Hämäläinen
Pajukola Jasper (pitkäkarvainen collie), Rytkönen Kukka-Maaria
Rymy (suomenajokoira), Anna-Maria Penttinen
Sienna-Red Shadira (novascotiannoutaja), Teija Parviainen
Vuvi (x-rotu), Ella Pennanen

13.5.2010

Curiosity Sensation Indeed (silkkiterrieri), Jenna Timonen
Kura (valkoinenpaimenkoira), Anette Kare
Lumisuden Lumottu Tähti (englanninspringerspanieli), Nicole Person

15.4.2010

Amanin Tulinensoihtu (leonberginkoira), Jatta Uusi-Viitala
Dacosen Bettina (berninpaimenkoira), Maija Kallio-Kujala
Lionstar’s Magnificient Dream (leonberginkoira), Marja Kivioja
Lionstar’s Secret Diamond (leonberginkoira), Jenni Klockars
Luka (berninpaimenkoira), Hanna Vainionpää
Peetu (berninpaimenkoira), Sami Peurala
Rasu (berninpaimenkoira), Pilvi Tupila
Ronny (berninpaimenkoira), Virpi Harju
Zapparal’s Donna Deanna (leonberginkoira), Päivi Aukia

10.1.2010

Black Wizard's Basic Element (mudi), Nina Nihtilä
Caudatus Argentum Calvin Klein (snautseri), Johanna Vihavainen
Lassi (bichon frisé), Paula Melartin
Lina (bichon havanais), Mila Gustavsson
Nixian's Abracadabra (kääpiösnautseri), Vappu Ojajärvi
Tallihiiren Gabbi (jackrussellinterrieri), Milla Lind
Terhotarhan Hunajapupu (newfoundlandinkoira), Miia Ajo
Woodweiler's de la Rue (rottweiler), Susanna Tuominen

17.12.2009

Enissey Iris Sapphire (cavalier kingcharlesinspanieli), Tiia Hämäläinen
Eswood Aquaskipper (saksanpystykorva, keeshond), Noora Hautamaa
Hindhill's Jr Enrique (jackrussellinterrieri), Katja Lintuniemi
Hindhill's Jr Estelle (jackrussellinterrieri), Katja Lintuniemi

31.10.2009

Catalina Honeybell (cavalier kingcharlesinspanieli), Anna Laakso
Catalina Honeybell (cavalier kingcharlesinspanieli), Anna Laakso
Damirazin Pelimies (saksanpystykorva, mittelspitz), Erja Lindstedt
Damirazin Pelimies (saksanpystykorva, mittelspitz), Erja Lindstedt
Damirazin Tulisielu (saksanpystykorva, mittelspitz), Juulia Savolainen
Damirazin Tulisielu (saksanpystykorva, mittelspitz), Juulia Savolainen
Glenhouse's Istinjo (australianpaimenkoira), Anna Laakso
Glenhouse's Istinjo (australianpaimenkoira), Anna Laakso
Hulahulan Baila-Baila (saksanpystykorva, mittelspitz), Juulia Savolainen
Hulahulan Baila-Baila (saksanpystykorva, mittelspitz), Juulia Savolainen
Iso Karhu Bjarne (saksanpystykorva, keeshond), Tarja Kortessalo
Iso Karhu Bjarne (saksanpystykorva, keeshond), Tarja Kortessalo
Kiira (x-rotu), Daniela Hanttu
Kiira (x-rotu), Daniela Hanttu
Pinery's Ain't She Sweet (kultainennoutaja), Marjo Karhunsaari
Pinery's Ain't She Sweet (kultainennoutaja), Marjo Karhunsaari
Pinserella's Mustikka (kääpiöpinseri), Miia Anttila
Pinserella's Mustikka (kääpiöpinseri), Miia Anttila
Pinserella's Priamos (kääpiöpinseri), Miia Anttila
Pinserella's Priamos (kääpiöpinseri), Miia Anttila
Pinserella's Vincent (kääpiöpinseri), Miia Anttila
Pinserella's Vincent (kääpiöpinseri), Miia Anttila

4.10.2009

Big Lady's No Doubt (airedalenterrieri), Jonna Rosenblad
Niki (x-rotu), Inari Lehmusto
Sarafias Cassandra (silkkivinttikoira), Jenni Punttila
Villi-Joikhu Super-Hyper (suomenlapinkoira), Petra Murtonen

6.9.2009

Cerdau's Luffe (saksanpaimenkoira), Tiina Kankkunen
Feuerblick Nexus (eurasier), Anne Soininen
Naavakallion Rööperin Friidu (leonberginkoira), Heidi Kemppainen
Rosa (x-rotu), Johanna Kero

30.8.2009

Anpayato (bordercollie), Sanna Ylikorpi
Crawford Fair Mix (chihuahua), Hanna Särkilä
Eventually Running Free (bordercollie), Katja Koivisto
Murre (x-rotu), Helka Levänen
Nathalie (mäyräkoira, karkeakarvainen), Annette Westerlund
Nelli (suomenpystykorva), Rita Nuikki
Solvallarens Bella (bordercollie), Milla Alonen

29.8.2009

Green Perry's Aidan (parsonrussellinterrieri), Marika Niskala
Green Perry's Nevisla Nautica (espanjanvesikoira), Marjo Kankkunen
Green Perry's Oliver (parsonrussellinterrieri), Gunilla Ahllund
Green Perry's Rhianna (espanjanvesikoira), Sirpa Männistö
Green Perry's Rhydian (espanjanvesikoira), Marianna Rantala
Mahottoman Letkeä Luka (parsonrussellinterrieri), Ulla Mäki-Maunus
Mahottoman Maaginen Milou (parsonrussellinterrieri), Taina Latvala

22.8.2009

Arctic Wonder's Wolf Whisper ”Whisper” (alaskanmalamuutti), Nyyti Vallenius
Luke (x-rotu), Liisa Teronen
Peacemaker's Empress (kääpiösnautseri), Laura Aaltonen
Sk Jerutuns's Rubin (cockerspanieli), Karoliina Perkki

8.8.2009

Alpigiano Diletto Diamant (berninpaimenkoira), Ritva Malo
Alpweiden Problems Not Me (berninpaimenkoira), Satu Kyllinen
Bouncy Buffoon's Tia Dalma (berninpaimenkoira), Markku Helanen
Janipan Pami (berninpaimenkoira), Teija Ollila
Raydolls Aquamarine (berninpaimenkoira), Satu Kyllinen
Zatsamon Mine Gentleman (berninpaimenkoira), Virpi Suhonen

2.8.2009

Geehaw Moose Danger (borderterrieri), Inka Mikkonen
High Volts Hocus-Pocus (schapendoes), Seija Matero
Kuhaylan's Oz-Simplyred-U (bordercollie), Johanna Tuisku
Roope (harmaa norjanhirvikoira), Emilia Salmijärvi
Snowsymphony (labradorinnoutaja), Helena Hanni

29.7.2009

Bullshull's Highland Queen (bullterrieri), Maija Kyrönlahti
Doc ”Jere” (kultainennoutaja), Kirsi Eronen
Downmoorenosuch Thing (pitkäkarvainen collie), Niina Laajala
Fihtolas Överallt ”Vippi” (suomenlapinkoira), Eija Kuittinen
Golden Marleen's Eddie Edwards (kultainennoutaja), Kati Puustinen
Golden Marleen's Eliot Ness (kultainennoutaja), Anne Pajarinen
Harvahampaan First of Last (sileäkarvainen noutaja), Heikki Hakulinen
Highbuzz's Alexis ”Saimi” (australianpaimenkoira), Laura Ikonen
Pauhunmäen Bower Boy (valkoinenpaimenkoira), Maria Takala
Peacemaker's Black Zerena (kääpiösnautseri), Satu Laatikainen
Salumin's Ice Cream ”Milla” (kultainennoutaja), Tiina Mertanen
Tammikallion Lawless (belgianpaimenkoira, malinois), Niina Laajala
Tiarnian Hiphiphurraa (landseer), Siru Lappalainen
Turre (x-rotu), Helena Isoniemi

14.6.2009

Aysha (bordercollie), Tettan Lindqvist
Nelum-Himali Apricot (barbet), Kaija Nieminen
Paksu-Bertta (x-rotu), Liisa Saarinen
Rahkanevan Vekku (suomenpystykorva), Rita Nuikki
Springdale Silver Star (englanninspringerspanieli), Hanna Tuhkanen
Yacatis Ockra af Vind (tanskalais-ruotsalainen pihakoira), Maria Johansson

13.6.2009

Boogie Aquas Arnica (espanjanvesikoira), Jyrki Äikäs
Endless Dreams Aristoteles (vehnäterrieri), Marja Rampanen
Gleizg Nordic Explorer (cairnterrieri), Marja-Liisa Ritala
Iirismaan Noswald (pyreneittenmastiffi), Iina Valkeajärvi
Maxigor Moondust (leonberginkoira), Iina Valkeajärvi
Muskettikoiran Tähtisade (kooikerhondje), Aulikki Hyvönen
Retu (lagotto romagnolo), Marketta Myyrä
Sankarittaren Funny Fanny (bokseri), Eeva Kiramo

9.5.2009

Beatrice (berninpaimenkoira), Sari Hartikainen
Bellaffen Demi (berninpaimenkoira), Jaana Mäkynen
Imbrez Press Ivy (kääpiösnautseri), Anja Paananen
Leniences Benzamin (berninpaimenkoira), Nina Väyrynen
Sarnell Just A Daydream (kultainennoutaja), Mia Tamminen
Sarnell Just My Friend (kultainennoutaja), Mia Tamminen
Wappu (berninpaimenkoira), Patricia Häkkinen

4.4.2009

Delphy Whiteline Czech (valkoinenpaimenkoira), Ben Melander
Kanelikorva Kenta (parsonrussellinterrieri), Jukka Korpijaakko
Zarosan Äveriäs Maya (landseer), Irma Turunen

25.3.2009

Finn Arrow Fen Fire (pitkäkarvainen collie), Pirkko Ryynänen
Kovu (tiibetinspanieli), Tiina Putkonen
Merry Moonray's Tuhkatriinu (pitkäkarvainen collie), Anita Barman
Mihelas Icestar (valkoinenpaimenkoira), Katri Aaltonen
Vehkaliinan Särmäkuisma (suomenlapinkoira), Nina Santaharju
Zwergina Firiel (kääpiösnautseri), Jenni Niemelä

8.2.2009

Hekla Frá Timburhúsinu (islanninlammaskoira), Anne Ahonen
Hot Gossip Hero of the Day (villakoira, iso), Kyllikki Riisiö
Impi (australianterrieri), Mia Laine
Käämi (x-rotu), Mia Koponen
Nice Try Electric Etta (bordercollie), Anna Klingenberg
Ozzy (amerikancockerspanieli), Anette Kare
Peikkopirtin Piparminttu (partacollie), Erja Niutanen
Pluto (labradorinnoutaja), Marika Vainikainen

10.10.2008

Demicle's Bosom Friend (saksanpystykorva, keeshond), Jenni Ojala
Finngreen Raspberry (kultainennoutaja), Liisa Siivari
Hukkarullan deitti (belgianpaimenkoira, tervueren), Jaana Haasala
Kevätpuro (labradorinnoutaja), Kaisa Hannula
Leavenworth Ising N' Smile (cockerspanieli), Heidi Sormunen
Muistokas Ipek (labradorinnoutaja), Mirva Raappana
Musnat Cashew (australiankelpie), Lotta Lehtinen
Showpoint Day Tripper (gordoninsetteri), Sophie Aspholm

5.10.2008

Björntassen Energa (leonberginkoira), Tuulia Niemi
Dolly (x-rotu), Jenni Klockars
Esteri (berninpaimenkoira), Kirsi Puska
Gerteo’s Tiuhti (leonberginkoira), Milja Honkola
Kinglords Mr Aragorn (leonberginkoira), Yvonne Vainionpää
Kinglords Mr Coulthard (leonberginkoira), Yvonne Vainionpää
Namupalan Dream Lionstar (leonberginkoira), Yvonne Vainionpää
Number-One v. Sissy Haus (leonberginkoira), Yvonne Vainionpää
Otto (leonberginkoira), Jatta Uusi-Viitala
Plaudite Great Touch (berninpaimenkoira), Saija Kiikka
Plaudite Great Unique (berninpaimenkoira), Kaipio Heidi
Plaudite Great Vogue (berninpaimenkoira), Saija Kiikka
Ragdolls Ambrosia (berninpaimenkoira), Jenni Klockars
Waari (leonberginkoira), Peltola Päivi
Zapparal’s Rufus Rymistyir (leonberginkoira), Päivi Aukia
Zapparal’s Sarafina (leonberginkoira), Päivi Aukia

4.10.2008

Annline's Your Dream (welsh corgi pembroke), Tuija Isokivi
Tempore Ever After (saksanpystykorva, kleinspitz), Paula Valtonen

17.9.2008

Derwish Gimli (punainen irlanninsetteri), Agneta Anderson
Repoketun Domina (beaucenpaimenkoira), Marjukka Piipponen

30.8.2008

Alma (airedalenterrieri), Tia Heinikainen
Bonnien Cassandra (leonberginkoira), Suvi Viranta-Kovanen
Guarana Of Joli Troucheaus (belgianpaimenkoira, malinois), Jenny Oksanen
Iitu (kääpiösnautseri), Antti Teronen
Movin Spirit Famous Fireworks (australianpaimenkoira), Linda Andersson
Romppu (x-rotu), Pia Suopanki
Ronja (x-rotu), Sanna Laatikainen
Silences Noriko (saksanpystykorva, pomeranian), Tiina Ahonen
Trixer Jamaica (kääpiösnautseri), Noora Tyrväinen
Uneksian Sininen Uni (shetlanninlammaskoira), Kirsti Gummerus
Vuonohaan Caritas Lucia (buhund), Kati Leino

23.8.2008

Emma (labradorinnoutaja), Suvi Korkiakoski
Fintolas Zabba (suomenlapinkoira), Mari Höök
Gnipagrottans Eero Frekenpoika (buhund), Maija Lehtonen
Kimura's Birgit Bardot (buhund), Hilkka Kelhä-Suominen

16.8.2008

Curlyco Win Our (irlanninvesispanieli), Hanski Ruotsalainen
Javahill's Fly Boy (novascotiannoutaja), Claudia Erälahti
Nelli (x-rotu), Sanna Lipponen
Pinja (x-rotu), Lena Lundell
Trixer Yupiter (kääpiösnautseri), Timo Lillbacka
Uneksian Sininen Uni (shetlanninlammaskoira), Laura Gummerus
Woodtrail Chelsea (bordercollie), Milla Alonen
Xtravaschnauza Algebra (kääpiösnautseri), Karoliina Mäkelä
Zvezdozka Eger (mustaterrieri), Marja-Riitta Tapaninen

9.8.2008

Heinäkengän Adalmiina (bedlingtoninterrieri), Minna Pihlavamäki
Mandi (bedlingtoninterrieri), Mona Suominen
Meripihkan Hypnotic Poison (bedlingtoninterrieri), Riitta-Maija Liikanen
Tanzara Odenta (bedlingtoninterrieri), Minna Pihlavamäki
Tanzara Romantic (bedlingtoninterrieri), Satu Saarinen
Tihku (bedlingtoninterrieri), Ulla Siiskonen
Wäinö (bedlingtoninterrieri), Kiia Westin

6.8.2008

Awandela (bordercollie), Nana Nordling
Jack Mack's Orain Oiteagan (lyhytkarvainen collie), Susanna Rantaseppä
Kiiramanna Elegantine (lyhytkarvainen collie), Susanna Rantaseppä

3.8.2008

Backa Tinkerbell Glory at Walnut (englanninspringerspanieli), Saara Pohjola
Beauty-Beast vom Dilgenshof (airedalenterrieri), Mari Kiuru
Majik Oberon (kultainennoutaja), Anna-Leena Ruotsalainen
Popotin Alexandra (australianpaimenkoira), Päivi Täppinen
Tessa (welsh corgi cardigan), Pia Perna

25.6.2008

Absolutis Ramon Crianza (novascotiannoutaja), Sanna Karvonen
Aprilmist Wintersturm (labradorinnoutaja), Satu Kuosmanen
Black Widow's Gracious Giant (suursnautseri), Sanna Neuvonen
Grauenfeld Irrus (saksanpaimenkoira), Sirkka Kokkonen
Halolan Sokerihuurrettu (Labradorinnoutaja), Satu Kuosmanen
Maikki (pitkäkarvainen collie), Niina Laakkonen
My Miracle's Total Temptation (pitkäkarvainen collie), Päivi Hallikainen
Sandcastle's Belle Belief (pitkäkarvainen collie), Sari Heikkinen
Scabbers Schicco (schapendoes), Anne Härkönen

8.6.2008

Atzic Angel Coyote Shera (australianpaimenkoira), Veera Korhonen
Awandela (bordercollie), Nana Nordling
Galiana de Riolapiedra (dogo argentino), Sanna Röglund
Jack Mack's Orain Oiteagan (lyhytkarvainen collie), Susanna Rantaseppä
Jekku (x-rotu), Ruby Nurmela
Kiiramanna Elegantine (lyhytkarvainen collie), Susanna Rantaseppä
Lara (amerikanstaffordshirenterrieri), Heini Klaavu
Naavakallion Herulin Loimuli (leonberginkoira), Eila Honkanen
Tilda (x-rotu), Hanna Lindfors

5.6.2008

Cissi (kääpiösnautseri), Jessica Kock
Kaisa (kääpiösnautseri), Birgitta Granholm

29.5.2008

Dumbo (berninpaimenkoira), Hilkka Berglind
Lotte (berninpaimenkoira), Riitta Hermansen
Oodi (berninpaimenkoira), Kaisa Poskiparta
Pimu (entlebuchinpaimenkoira), Helena Jylänki
Poldi (berninpaimenkoira), Kaisa Thoden
Prada (berninpaimenkoira), Kaisa Poskiparta
Remu (entlebuchinpaimenkoira), Taija Rissanen
Sinna (berninpaimenkoira), Johan Jolkkonen
Taavi (berninpaimenkoira), Otto Kolsi

20.5.2008

Lilo (espanjanvesikoira), Tiina Nordlund

19.5.2008

Bumtsibum Hip Hei Huraa (shetlanninlammaskoira), Gunnel Helander
Deardream's Benjamin (shetlanninlammaskoira), Hanna Pelttari
Pikikuonon Amanda Sirius (shetlanninlammaskoira), Eerika Kurkinen-Koskensalmi

17.5.2008

Iznogood Tango da Taliho (australiankarjakoira), Anu Mustonen
Karvakorvan Orvokki (pumi), Hanna-Leena Pukema
Karvakorvan Usva (pumi), Hanna-Leena Pukema
Misty Island Kimberly (pitkäkarvainen collie), Paula Grekelä
Quizas Gilbert Grape (belgianpaimenkoira, tervueren), Jenniina Härmä
Wunderweiler Ömeising (rottweiler), Nina Ojala

8.5.2008

Katweiler Ekateriina (rottweiler), Kristiina Mäenpänen
Mirekals Only My Own (kääpiösnautseri), Katja Hautala
Tarinakumman Benku (bichon havanais), Kaija Männistö

27.4.2008

Alpweiden Äfter me please (berninpaimenkoira), Heli Laurila-Junttila
Alpweiden Ät Last jackpot (berninpaimenkoira), Sari Nevala
Beneco's Centa (berninpaimenkoira), Pauliina Haikala
Catinca's Angelica (berninpaimenkoira), Tommi Matinpuro
Dacosen Boogieman (berninpaimenkoira), Arja Pietikäinen
Janipan Hestia (berninpaimenkoira), Marita Liikanen
Janipan Pepe (berninpaimenkoira), Satu Helanen
Merry Mistel's Sendo (berninpaimenkoira), Krista Vaitinniemi
Netta (berninpaimenkoira), Sari Nevala
Tempting Ambers' Always a lady (berninpaimenkoira), Ulla Isokoski

6.4.2008

Martta (lapinporokoira), Benita Kukkonen
Odelman Natasha (vehnäterrieri), Outi Aho-Lehto
Stella (jackrussellinterrieri), Linda Blomqvist
Tallihiiren Emilia (jackrussellinterrieri), Mia Laine

22.3.2008

Ambre de Molossie "Aino" (bullmastiffi), Sanna Kinnunen
Choco (chihuahua), Melinda Luoma
Cinnaberry's Heartbreaker "Hero" (lyhytkarvainen collie), Anniina Kalliomäki
Credulous Black (Hurricane), kääpiösnautseri
Guedeya de Riolapiedra "Lady" (dogo argentino), Essi Olavaara
Kokiksen Gisella "Demi" (kultainennoutaja), Johanna Sojakka
Kujeen Belissima "Mimmi" (saksanpystykorva, mittelspitz), Miia Malmberg
Loretta (whippet), Riikka Kallio
Millintallin Samuli Salama "Rasmus" (jackrussellinterrieri), Krista Nyman
Perro Pelea de Gordobes Santana (dogo argentino), Tanja Kortelainen
Riishill's Riis Lalai "Jade" (shetlanninlammaskoira), Petra Kivimaa
Sampo (staffordshirenbullterrieri), Maija Forsell
Viivi (x-rotu), Sirpa Auvinen

18.12.2007

Danny (dalmatiankoira), Ulla Bergström
Moona (villakoira, keskikokoinen), Outi Kanerva
Peikko (cavalier kingcharlesinspanieli), Linda Kuisma
Zero (x-rotu), Arla Bollström

24.10.2007

Goldbear's Coriander (newfoundlandinkoira), Jaana Ylipekka
Magicmills Irish Sunrise (pitkäkarvainen collie), Jonna Viinamäki

21.10.2007

Amorosan Ensi-Lempi ”Lempi” (shetlanninlammaskoira), Asta Luukkonen
Amorosan Impi ”Impi” (shetlanninlammaskoira), Asta Luukkonen
Beela (x-rotu), Anna Väinälä
Demi (x-rotu), Tiina Lagerström
Drover's Can't Help It (australianpaimenkoira), Terhi Iivonen
Feona (x-rotu), Johanna Niskakoski
Mökötuvan Lakka ”Lakka” (schipperke), Katri Koski

20.10.2007

Belainin Dream Trouble (staffordshirenbullterrieri), Minna Vahlström
Dandinas Black Maya ”Maija” (lyhytkarvainen collie), Riikka Leskinen
Frodo Reppuli (x-rotu), Ann-Marie Sundholm
Kraiza iz Terletskoy Dubravy ”Raisa” (dalmatiankoira), Meri Kujanpää
Kuro (x-rotu), Heidi Ketonen
Linea Lunatic ”Luna” (x-rotu), Jasmine Lindström
Merry Moonray's Dance of Stars ”Nelli” (pitkäkarvainen collie), Laura Joki-Korpela

22.9.2007

Care Bears Star Bright (ruotsinlapinkoira), Leila Häkkinen
Frida (kääpiösnautseri), Jessica Kock
Noudon Valley-Vision (kultainennoutaja), Jenny Blomqvist

16.9.2007

Anton (griffon bruxellois), Anneli Böckerman
Buffa (x-rotu), Titti Sundell

15.9.2007

Mira (x-rotu), Sanna Laatikainen
Suller (x-rotu), Kati Erholtz

28.8.2007

Ali (labradorinnoutaja), Aili Väänänen
Amalia (suomenlapinkoira), Minna Niskanen
Bear's Victoria (labradorinnoutaja), Marika Heikkinen
Bertta (kultainennoutaja), Irene Heikkinen
Carassiolan Enduro (labradorinnoutaja), Tarja Varis
Highhut's Alodfar (labradorinnoutaja), Veli-Paavo Lipponen
Nikita (cockerspanieli), Liisa Parvianen
Rossglow's Get Ready (kultainennoutaja), Tuulikki Lehtinen
Valpisa's Bianca (labradorinnoutaja), Jonna Kiiskinen

18.8.2007

Caesands Eyes Wide Open (dalmatiankoira), Eija Ståhlberg
Demis Danes Ellen Ripley (tanskandoggi), Jenny Österåker
Heradolf Darth Sidious (tanskandoggi), Kristiina Salonen
Jetsani’s Arild Amiro (samojedinkoira), Helka Levänen
Landlord's Bric-A-Brac (staffordshirenbullterrieri), Tarja Aaltonen
Love-Dane’s Zephyr (tanskandoggi), Tiina Kaunismäki
Mooncraft’s Will-O´-The-Wisp (staffordshirenbullterrieri), Pauliina Runola
Rico (x-rotu), Tuomo Hietikko
Samlet Divine Beauty (tanskandoggi), Sari Vainionpää
Swingerstaff Double-O-Seven (staffordshirenbullterrieri), Pauliina Runola
Wolffhouse Caratia Ecuador (saksanpaimenkoira), Kristiina Salonen

3.8.2007

Crazy Danes Oops-a-Daisy (tanskandoggi), Minna Kajander
C’mon Urban Fellow (tanskandoggi), Eija Tammi
Love-Dane’s Ärri-Mörri (tanskandoggi), Tiia Finnholm
Lulubelle’s Dash of Gold (tanskandoggi), Riikka Sulantaus
Rivercrest Mr McCoy (tanskandoggi), Saija Ristikankare

1.7.2007

Hippi (bordercollie), Mia Wäyrynen

26.6.2007

Bombattaren Polar Bear (cavalier kingcharlesinspanieli), Hanna Ryynänen
Ingis Sienne (skotlanninhirvikoira), Anna Jänönen
Mihela’s Gently Touch (valkoinenpaimenkoira), Teija Heinonen
Mihela’s Golden Heart (valkoinenpaimenkoira), Raija Airaksinen
Milfreddyg Inhalig Elaika (kooikerhondje), Anne Kokkonen
Nikita (x-rotu), Tanja Kakkinen
Pinehillside’s Night Basist (lyhytkarvainen collie), Heli Partanen

21.6.2007

Bedkam Janitor (hovawart), Kimmo Hakala
Felicia (kaukasianpaimenkoira), Kristiina Vuori
Joy (irlanninterrieri), Tom Stålfors
Meckberger Duffa (belgianpaimenkoira, malinois), Heikki Mäkinen
Minka (x-rotu), Anitta Niittymäki

17.6.2007

Ada (australianpaimenkoira), Milla Pietiäinen
Alma (kultainennoutaja), Heli Hyvönen
Heldalan Ruusunnuppu (suomenlapinkoira), Anu Lindén

8.6.2007

Bella (saksanpystykorva, keeshond), Pekka Karimeri
Cindy (parsonrussellinterrieri), Marsa Rönn
Connection Forever Red Bull (papillon), Jessi Karhunen
Retu (bordercollie), Tiltu Antikainen
Riesa (saksanpaimenkoira), Tiltu Antikainen

7.6.2007

Daria (jackrussellinterrieri), Sylvi Kneck
Jane (cavalier kingcharlesinspanieli), Monica Varnanen
Tjalle (kultainennoutaja), Maggan Åhman

14.5.2007

Roope (walesinspringerspanieli), Heli Hurme

19.3.2007

Giteas Capri (suursnautseri), Johanna Saarela
Paavo (labradorinnoutaja), Kati Toivola

18.1.2007

Pikkupaimenen Almond Frost (bordercollie), Hanna Löytynoja

2.12.2006

Big Ida Jaska Vaan (bullmastiffi), Pia Äimölä
Bullcape’s Olga Itsy Bitsy (bullmastiffi), Kaisa Kämppä
Diamella Up On The Top (bichon frisé), Noora Ojanen
Otto (x-rotu), Tia Starck
Romeo (jackrussellinterrieri), Virpi Maja

21.10.2006

Bono (petit brabancon), Jonna Heikkilä
Cun Candy Man (mopsi), Mari Javela
Dandinas Didgeridoo (lyhytkarvainen collie), Riikka Leskinen
Ditte (kooikerhondje), Sari Thil
Feuerblick Nietzsche (eurasier), Johanna Lindstedt
Kettu (x-rotu), Mia Hyttinen
Leevi (tiibetinspanieli), Anna-Kaisa Oittinen
Lilli (beagle), Mona Lindfors
Milli (kooikerhondje), Senja Ihalainen
Nasta (länsigöötanmaanpystykorva), Satu Laitinen
Neliapilan Navajon Musta (afgaaninvinttikoira), Tuuli Koivumäki
Nerian Balder (villakoira, iso), Mona Lindfors
O'zone Baku (dobermanni), Hanna Pasanen
Pipsa (x-rotu), Taru Jokinen
Rasmus (australianpaimenkoira), Terhi Ilvonen
Selendia Night Dance (shetlanninlammaskoira), Pipsa Pietikäinen
Tairon Wild Speed (phalène), Sari-Anne Björklund
Tinytails Jamaica Girl (papillon), Tiinamari Harjula
Tuulisenrannan Suhina Sandra (eurasier), Arja Lehervo
Valkohampaan Voltti (belgianpaimenkoira, tervueren), Pia Virolainen
Wiikaris Olwer (kultainennoutaja), Aija Harmaakari

14.10.2006

Bullgrin's Blah Blah Blah (bullmastiffi), Jarmo Pajuaro
Remarkabull Envy Why Bother (bullmastiffi), Sanna Vakkilainen
Royal Seed's Peacable (bullmastiffi), Sanna Kinnunen

11.10.2006

Chestnut Hill's Black Charmer (pitkäkarvainen collie), Siv-Britt Klemets
China Young's Lady Ilona (chow chow), Åsa Stråka
Eddie (x-rotu), Susanna Backlund
Kerslake Barbaresco (skotlanninhirvikoira), Ulrica Löfholm
Marlei dei Lupercali (bergamasco), Eva Nordström
Noudon Oasis-Oyster (kultainennoutaja), Jenny Blomqvist

30.9.2006

Dane Dream's Alfa Romeo (tanskandoggi), Tero Manninen
Iris (novascotiannoutaja), Anita Mörsky
Joystep's Quite Special (kultainennoutaja), Pia Sopanen

24.9.2006

Devil (rottweiler), Merja Nikula
Dino (rottweiler), Petra Kukkonen
Taika (suomenlapinkoira), Nea Finnig
Wilma (vehnäterrieri), Ina Laine

9.9.2006

Caramisa (stabyhoun), Mia Setälä
Hazebad Cetus Mei (stabyhoun), Mervi Akujärvi
Hazebad Mettle Yaro (stabyhoun), Kirsi Mäki
Helmi (stabyhoun), Mervi Hänninen
Jippe-Hauke (stabyhoun), Susanne Ylikiesti
Kawa (stabyhoun), Anne Viitanen
Koda (stabyhoun), Iina Viitanen

3.9.2006

Beckham (bichon frisé), Hanna Sorsa
Fulmarus Daylight (labradorinnoutaja), Marja-Kaisa Voutilainen
I Love It (englanninspringerspanieli), Leena Ristola
Kaapo (x-rotu), Piia Hyytiäinen
Lumiturpa Hulivili (suomenlapinkoira), Laila Parantala
Nuka (kultainennoutaja), Saana Kokko-Virtanen
Pobi (cockerspanieli), Marjo Lehtinen

2.9.2006

Betty (x-rotu), Minna Kiukkonen
Dalimattas Civa Cille (lyhytkarvainen collie), Tove Thomasson
Dalimattas Sleepiwalker (lyhytkarvainen collie), Eva Grahn
Kössi (skotlanninhirvikoira), Kirre Hack
Lindie (villakoira, iso), Alva Grönqvist
Panda (jackrussellinterrieri), Virve Keravuori
Stormvindens Cool Cherry (staffordshirenbullterrieri), Liisa Tikka
Taffo (x-rotu), Alva Grönqvist
Tilda (greyhound), Kirre Hack

1.9.2006

Nuppu (bichon frisé), Lea Perttilä

21.8.2006

Hugo (x-rotu), Ann-Louise Ollqvist
Kaasbackens Nelly (kääpiösnautseri), Annika Holmström

13.8.2006

Capricole Perpignan (australianpaimenkoira), Linda Andersson
Concurrido Yedra (espanjanvesikoira), Petra Koivukangas
Daybeach's Quiaint (novascotiannoutaja), Eeva-Maria Puska
Helisain Pandora (tanskandoggi), Laura Henrikson
Kanelinkarvan Merry Mermaid (parsonrussellinterrieri), Petra Koivukangas
Meidan Tennessee (sileäkarvainen noutaja), Janette Savolainen
Scarface Tango (staffordshirenbullterrieri), Petra Koivukangas
Svarzekoks Ähäkutti (saksanpaimenkoira), Mimosa Repo
Toffe (staffordshirenbullterrieri), Riitta Pesonen
Toscaninas Fingerborg (dobermanni), Elina Ylitalo
Tres Colores Xmas Primadonna (australianpaimenkoira), Nana Lampinen
Zapatilla (dogo argentino), Soile Kokkonen

5.8.2006

Duzi (x-rotu), Hanna Nyman
Halti (lapinporokoira), Pia Sjögren
Helmi (bordercollie), Tanja Vahtera
Linda (x-rotu), Heidi Vilen
Luna (cockerspanieli), Miia Paananen
Nelli (kultainennoutaja), Teija Reinikainen
Sissi (vehnäterrieri), Kirsi Toivonen-Rämö
Viivi (parsonrussellinterrieri), Heidi Vilen

1.8.2006

Sassa (x-rotu), Tanja Eriksson

30.6.2006

Brinata Day's End Dawn (kääpiösnautseri), Susanne Mäkelä
C'mon Pippi Långstrump (tanskandoggi), Veronica Heikkilä
Hägnator Pets Candy (cane corso), Moa Viljanen
Jesse James (jackrussellinterrieri), Eva Wahlsten
Mutkis Tina Turner (shetlanninlammaskoira), Tea Seppä
Sassy (x-rotu), Jessica Holmberg
Showdown Voodoo Doll (amerikancockerspanieli), Tina Forsbom

18.6.2006

Eucham's Gently Gemma (samojedinkoira), Helka Levänen
Inka (lagotto romagnolo), Hanne Rantala
Tuffa (petit basset griffon vendeen), Annette Westerlund
Vinski (maltankoira), Christina Huurre

17.6.2006

Luke (australianpaimenkoira), Anna-Maria Henell
Mamres Osado Ombra (dobermanni), Antonio Tranfo

15.6.2006

Affe (saksanpystykorva, keeshond), Greta Lukkarila
Bullcape's Olga Jukupätkä (bullmastiffi), Hanna-Leena Keinänen
Dali (bichon frisé), Paul Bäck
Dani (x-rotu), Johanna Suoste
Great Iitas Here I Come (kääpiöpinseri), Milla Stenman
Gullöga Nevada (bichon havanais), Helena Aspfors
Josefine (kultainennoutaja), Synnöve Svedmark
Luca (bichon frisé), Paul Bäck
Muffe (bichon frisé), Camilla Nordblad
Oliver (pitkäkarvainen collie), Susanne Tikkala
Penny (beagle), Börje Henriksson
Tempore Storm Warning (saksanpystykorva, kleinspitz), Mari Suojanen
Winston (pitkäkarvainen collie), Susanne Tikkala

30.5.2006

Aku (kääpiöpinseri), Tuija Kauppinen
Decorum Harald (bretoni), Taru Lampimäki
Siiri (jackrussellinterrieri), Maria Sevanto

29.5.2006

Iki-Wanhan Shemeikannauru (suomenlapinkoira), Anu Arvola
Iki-Wanhan Shemeikantaivas (suomenlapinkoira), Marjaana Koistinen
Muru (suomenlapinkoira), Maarit Kummu
Pihta (suomenlapinkoira), Kirsi Maansaari
Puhuripeikon Osmotar (suomenlapinkoira), Merja Riijärvi
Samejántas Násti Nille (suomenlapinkoira), Heidi Keränen
Tiitiäinen (suomenlapinkoira), Karita Kuikka
Tuiskuturkin Naturelli (suomenlapinkoira), Marja Anttonen

14.5.2006

Carrier Glorious Pearl (cockerspanieli), Saija Ristikankare
Dane Destiny's Angelina (tanskandoggi), Mirja Kankaro
Danemarian Messenger (tanskandoggi), Linda Sundvik
Love-Dane's Quentino (tanskandoggi), Merja Lähteenmäki
Pythagoraan Quick Step (bordercollie), Taija Mäkinen
Sajonne True Romance (tanskandoggi), Eerica Laine
Salasana Melton Ross (sileäkarvainen noutaja), Emmi Pekonen
Swedhouse Xativa Cambio De Sajonne (tanskandoggi), Tiia Finnholm

9.5.2006

Jekku (x-rotu), Ruby Nurmela
Nella (x-rotu), Ilse Väisänen

6.5.2006

Bessy (parsonrussellinterrieri), Stiina Kaikkonen
Kelmi Ahkeraliisa (australiankelpie), Outi Temmes

1.5.2006

Weeti (rottweiler), Katja Voutilainen

21.10.2005

Bushundens Marikki at Sienna (novascotiannoutaja), Benita Rosenholm
Diabolicstar's Midget (amerikanstaffordshirenterrieri), Riika Suhonen
Dogo (dogo argentino), Soile Kokko
Khanbull's Ko Lin (thai ridgeback), Essi Päivärinta
Mighty Dogs Lucifer (rottweiler), Niina Taipale
Nightdream Milla Magia (kultainennoutaja), Hannu Paananen
Pinja (x-rotu), Minna Öhman
Sisu-Susi (x-rotu), Anna Pukkila
Taru (bouvier), Marjaana Mäkelä
Zarosan Tiffany (landseer), Irma Turunen

1.10.2005

Ulme vom Wietjenbruch (parsonrussellinterrieri), Oili Lähelmä

18.9.2005

Mörkö (x-rotu), Ria Ikonen

3.9.2005

Al-Yasamin Adiba (saluki), Marjo Aittokari
Al-Yasamin Aisha (saluki), Anne Pajuluoma
Aziz Nehzat (saluki), Jonna Saavalainen
Aziz Sharafat (saluki), Susanna Mäkelä
Aziz Uzziah (saluki), Sirpa Tavasti
Bericas Bedar Majan (saluki), Pirjo Puttonen
El-Ubaid's Erindira (saluki), Pirjo Puttonen
Kehailan Gandalf (saluki), Petri Penttinen
Kirman Rijad (saluki), Petri Penttinen
Wallaby's Wajd Wazir (saluki), Pinja Auvinen

19.8.2005

Ikimba Maridhia (rhodesiankoira), Hanna Salomaa
Sajonne Thuderheart (tanskandoggi), Hanna Salomaa

16.8.2005

Arctic Soul Uwanga (siperianhusky), Antti Kiijärvi

14.8.2005

Ada (saksanpaimenkoira), Jussi Railakari
Ebony (pitkäkarvainen collie), Jorma Lahti
Gold Point Heaven Knows (cockerspanieli), Miia Tammiluoto
Manta (x-rotu), Kati Tuomikoski
Peacemaker's Neri (kääpiösnautseri), Malin Grönholm
Rottwood Dasko (rottweiler), Anne Jauhiainen

18.6.2005

Minni (x-rotu), Lilli Feiring
Nightdream Twist and Shout (kultainennoutaja), Hanne-Mari Kaivola
Sohvi (kultainennoutaja), Essi Jalava

9.6.2005

Kamu (tanskandoggi), Minna Häggman
Pamin (bordercollie), Tiina Sipilä
Senna (bordercollie), Tiina Sipilä
Windy (pitkäkarvainen collie), Katja Mäkinen

7.6.2005

Fi-Nell's Sensation (staffordshirenbullterrieri), Leonie Walsh
Hoppingham's Mighty Not (staffordshirenbullterrieri), Ulla Sutinen
Nion Frida (seiskarinkoira), Päivi Latvala-Sillman
Rudi (portugalinpodengo), Heidi Antikainen
Sternhimmels Ex Bona Fide (basenji), Anni Toikka

15.5.2005

Debonnaire (belgianpaimenkoira, tervueren), Päivikki Autioranta
Dubion Ananas (belgianpaimenkoira, tervueren), Merja Törrönen
Huhtun Gaissa (suomenlapinkoira), Leila Snellman
Karvapallon Tytön Tyllerö (suomenlapinkoira), Riikka Saukkonen-Pietarinen
Marmade Follow Me (englanninspringerspanieli), Eveliina Hiltunen
Milis Ponte (korthalsingriffoni), Sanna Tiainen
Pilvipolun Maardu Seita (suomenlapinkoira), Leila Snellman
Sweetie-Pie Feel My Love (englanninspringerspanieli), Eveliina Hiltunen

14.5.2005

Muksu (x-rotu), Mira Kurki

11.5.2005

Cimillan Inquisitive (länsigöötanmaanpystykorva), Viveka Karlsson
Golden Rose Jazz Dancer (shetlanninlammaskoira), Päivi Männistö

9.5.2005

Blue Creek's Lucky Lou Lou (eurasier), Sari Holmqvist
Bruno (x-rotu), Janina Wallgren-Kumlin
Countrylover's Easy Rider (labradorinnoutaja), Liina Juopperi
Crash (belgianpaimenkoira, malinois), Jenny Oksanen
Emil (x-rotu), Maria Lindgren
Nisupihan Oiva Heppu (rottweiler), Johanna Tiusanen

5.5.2005

Ärjy (silkkiterrieri), Sari Lötjönen
Arttu (leonberginkoira), Juhani Honkanen
Fabi (volpino italiano), Kirsi Ruuskanen
Fuyu'n Shiroi Kagekiyo (japaninpystykorva), Tomas Berglund
Käämi (x-rotu), Niklas Koponen
Kamajakin Jaska Jokunen (shetlanninlammaskoira), Sari Lötjönen
Netta (leonberginkoira), Eila Honkanen
Uskon Pikkumusta (pointteri), Mikael Grahn

26.4.2005

Romulus (x-rotu), Anna Elina

17.4.2005

Aja Hippo's Bandit (briardi), Anna Väänänen
Bulliator Hoppy's Holiday (bullterrieri), Mia Pilz
Cadinan Ariadne (shetlanninlammaskoira), Nadja Böckerman
Dziki's Chic (villakoira, iso), Mari Virtanen
Elli (x-rotu), Minna Rosenlund
Helmi (pumi), Marja-Terttu Kovanen
Joshaidas Lucky Lion (leonberginkoira), Minna Väänänen
Mahoney's All in the Mind (lyhytkarvainen collie), Petra Leskelä
Pimu (x-rotu), Miia Malmberg
Pölkky (englanninbulldoggi), Lassi Suntio
Remu (shetlanninlammaskoira), Saara Heimonen
Taikaranna Verneri (shetlanninlammaskoira), Päiviä Hauhia
Williruusun Anselmiina (shetlanninlammaskoira), Jenna Caloander

14.4.2005

Marland Cen Inferno (dobermanni), Tarja Tuisku

10.4.2005

Mimosan isn't she Lovely (lyhytkarvainen collie), Hanna Ollikainen

9.4.2005

Bulleros Hubba Bubba (bullmastiffi), Juha Rissanen
Sensenman Quanda (saksanpaimenkoira), Jari Wetterstrand

8.4.2005

Kanel (x-rotu), Katja Niemi
Leeward's Antonio Beareras (bichon frisé), Mirja Mäenpää
Terhakan Opla (suomenlapinkoira), Veera Ala-Vähälä

5.4.2005

Kalla (siperianhusky), Sirkku Paajanen
Maukka (staffordshirenbullterrieri), Sari Heikkilä
Peppi (x-rotu), Elina Lassila
Rotji (partacollie), Sirkku Paajanen
Tilda (dalmatiankoira), Lena Malm

13.3.2005

Bullero's Heimanis (bullmastiffi), Heidi Westerlund
Enska (dalmatiankoira), Miska Kaihlamäki
Isfolket's Secret Service (briardi), Mia Heino
Jättiläisen Amicus (tanskandoggi), Merja Multas
Leevi (x-rotu), Heidi Harju
Leya (siperianhusky), Minna Lammi
Manteli (kultainennoutaja), Terhi Paavola
Manu (staffordshirenbullterrieri), Liisa Tikka
Mooses (labradorinnoutaja), Kirsi Kallio-Vuori

5.3.2005

Mikke (x-rotu), Saara Kattainen
Mili (lyhytkarvainen Collie), Merie Ullstedt

21.11.2004

Lilli (jackrussellinterrieri), Essi Sinikorpi

31.10.2004

Landlord's Get Used to it (staffordshirenbullterrieri), Annika Pehkonen
Raynoor Golden Gon (lyhytkarvainen collie), Kati Rinkinen
Snacbar's Alacarte (labradorinnoutaja), Tina Koivula
Urho (staffordshirenbullterrieri), Sami Seppälä
Wetten Eloisa Tuuli (labradorinnoutaja), Sanna Mikkola

27.10.2004

Aada (hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen), Leena Kolkka
Mira (x-rotu), Anne Nyman
My (mäyräkoira, karkeakarvainen), Satu Tamminen
Nekku (villakoira, iso), Hannu Knuuttila

24.10.2004

Bawabu Penzi Prospero (rhodesiankoira), Eeva Mäkinen
Bawabu Rodella Rozi (rhodesiankoira), Arja-Liisa Lipponen
Bawabu Sharufu Siaju (rhodesiankoira), Niina Vilhonen
Dashiki Manjano (rhodesiankoira), Henna Meriharju
Malozi Bandari (rhodesiankoira), Anri Viitanen
Savanne's Baganda Senna (rhodesiankoira), Tuuli Viitamaa
Serene Slice O'Heaven (amerikancockerspanieli), Nina Kannisto

23.10.2004

Nanukin Hagebuette "Nero" (kultainennoutaja), Eva Wahlstén
Safrimin Easy to Love "Sara" (englanninspringerspanieli), Leena Rajala

26.9.2004

Agree Fighter (shetlanninlammaskoira), Vuokko Sivonen
Parisade Baleia (portugalinvesikoira), Tiia Kuisma
Saagelin Flegda Fóa (islanninlammaskoira), Vuokko Sivonen

25.9.2004

Mette (x-rotu), Sami Haapanen
Ruusa (welsh corgi cardigan), Elli Kapanen
Vickan Vikinä (lancashirenkarjakoira), Kirsi Kotisaari

23.9.2004

Bonel S'aiDee Dogiwogi (tanskandoggi), Sanna Passoja
Caesands Castoon Hero (dalmatiankoira), Meri Hautera
Caesands Young Gun (dalmatiankoira), Meri Hautera
Giant Dane's Afrodite (tanskandoggi), Hanna Sulantaus
Giant Dane's Apollon (tanskandoggi), Riikka Sulantaus
Rivercrest Susa of Genesis (tanskandoggi), Saija Ristikankare

19.9.2004

Decathoner's Cicciolina (amerikanstaffordshirenterrieri), Kaisa Leinonen
Kesselin End and Enough (amerikanstaffordshirenterrieri), Anne Mäenpää
Masterbolt Sea Siren (amerikanstaffordshirenterrieri), Pasi Riipinen
Stillstorm's Ernie (amerikanstaffordshirenterrieri), Kaija Korppoo

15.8.2004

Blt Firemoon Tiny Love (cockerspanieli), Eve Blom
Buster (labradorinnoutaja), Mirelle Lempinen
Diki Diki Barcarolle (belgianpaimenkoira, groenendael), Jenny Oksanen
Dixie (x-rotu), Elina Toivonen
Elma (bokseri), Sirpa Hämäläinen
Forest Star's Mega Magia (australianpaimenkoira), Elina Toivonen
Headstyle cha cha cha (pitkäkarvainen collie), Ulla Heinilä
Lily (vehnäterrieri), Iira Liuhto
Rosa (vehnäterrieri), Saana Liuhto

15.8.2004

Chrystal Moon's Twinkling Ice (valkoinenpaimenkoira), Kaisa Holmberg
Jamie White Lady vom Bozener Hof (valkoinenpaimenkoira), Mirva Laine
Nice of you to come by Taco (valkoinenpaimenkoira), Kirsi Tarvonen
Nice of you to come by the Only One (valkoinenpaimenkoira), Riina Viitanen
White Wolf Blanca (valkoinenpaimenkoira), Tarja Karronen

23.6.2004

Hamlet (irlanninvesispanieli), Rilla Nummisalo
Kesselin Excel Expert (amerikanstaffordshirenterrieri), Riina Rajapuro
Next One Tipit 2 Hank (amerikanstaffordshirenterrieri), Elinan Manninen
Pandail's Soapbubble (labradorinnoutaja), Kiia Renko
Pandail's Think Pink (labradorinnoutaja), Kiia Renko
Stillstorm's Missie (amerikanstaffordshirenterrieri), Susanna Berghåll
Tsarodej Jade (labradorinnoutaja), Jaana Toikkanen

20.6.2004

Edi (briardi), Nina Ursin
Jatta (bordercollie), Susanna Ala-Fossi
Jummi (bouvier), Tea Kinha
Niki (bordercollie), Taru Sorvali
Robin (pitkäkarvainen collie), Heidi Kakkonen
Rudi (berninpaimenkoira), Tuula Larsson
Unto (lyhytkarvainen collie), Otto Tammisto
Zemi (mustaterrieri), Eija Valerius

20.5.2004

Ässä (tiibetinterrieri), Päivi Sivonen
Avocation Aurora Borealis (australianterrieri), Maisa Valkeamäki
Cumulupus (borderterrieri), Aira Komulainen
Dupion Zuperman (belgianpaimenkoira, tervueren), Sanna-Mari Törrönen
Opri (labradorinnoutaja), Kirsi Kirjavainen
Orchidean Frida (welsh corgi pembroke), Miinu Hautamäki
Rölli (x-rotu), Satu Siekkinen
Seitakeron Burtton (suomenlapinkoira), Elina Saavalainen
Zorrazo Fuerza De Rap (espanjanvesikoira), Leena Pääkkönen

16.5.2004

Helskon Helka (shetlanninlammaskoira), Aulikki Huttunen

9.5.2004

Bencmark Merci Michelle (cockerspanieli), Sinikka Granström
Leevi (belgianpaimenkoira, tervueren), Piia Mäenpää
Miranja's Esmeralda Dora (villakoira, kääpiövillakoira), Kristiina Liimatainen
Peacehill's Lady killer (shetlanninlammaskoira), Noora Yli-Harja
Rasse (x-rotu), Pirkko Järnström
Sempre Libera Rudi Valentino (bichon frisé), Taina Varhiala
Tosca du Niedersand (pyreneittenpaimenkoira), Ritva Oljakka

18.4.2004

Buffy (labradorinnoutaja), Tanja Savonniemi
Milli (shetlanninlammaskoira), Miia Kantinkoski

21.3.2004

Ay Dicaro Ultimo (espanjanvesikoira), Timo Huhtala
Hani (saksanpaimenkoira), Merja Prepula

31.1.2004

Alpweiden Just a Princess (berninpaimenkoira), Heidi Lehto
Black Amiikos Alcina Arden (berninpaimenkoira), Timo Helle
Black Amiikos Edzardina Eida (berninpaimenkoira), Benita Bjöklund
Deictic Scilla (sileäkarvainen kettuterrieri), Maija Karvonen
Kin-Sei Sherman (coton de tulear), Linda Järvinen

24.10.2003

BH Dogiwogin Laodicea (tanskandoggi), Sanna Passoja
Chalernon Athos (tanskandoggi), Laura Mäkelä
Love Dane's Ringo Star (tanskandoggi), Satu Lähteenmäki
Megappon West Side Story (tanskandoggi), Milja Liuke

19.10.2003

Saga (belgianpaimenkoira, tervueren), Jaana Alm

21.9.2003

Roosa (mäyräkoira, karkeakarvainen), Maiju Kaajakari
Sally (belgianpaimenkoira, tervueren), Nelly Koski

23.8.2003

Bojai Amurosi (mustaterrieri), Marja-Riitta Tapaninen
Zornoi Zingar (mustaterrieri), Marja-Riitta Tapaninen

17.8.2003

Arrant Rochallor Rose (englanninspringerspanieli), Laura Liikanen
Barwaxan Yomor (saksanpaimenkoira), Tiina Elin
Crofter Holding's Pedro Petirojo (australianpaimenkoira), Susanna Mölsä
Doki (kääpiösnautseri), Nadja Leino
Ducharmer Ever so Clever (belgianpaimenkoira, tervueren), Mari Pajunen
Masa (schipperke), Hele Halkka
Murre (welsh corgi pembroke), Soile Vatamo
Rani (belgianpaimenkoira, tervueren), Susanna Mölsä
Rio (saksanpaimenkoira), Pirjo Asikainen
Salimäen Rasmus (kääpiösnautseri), Salla Hänninen
Shezabun Shehrezad (shetlanninlammaskoira), Jenna Caloander
Sweetie-Pie Be My Love (englanninspringerspanieli), Mia Sinervä
Tairon Shining Comett (phalène), Sari-Anne Aronen

12.7.2003

Leevi (jackrussellinterrieri), Kristiina Rantala
Rase (jackrussellinterrieri), Leena Alasorvi
Whisker's Charizard (jackrussellinterrieri), Riikka Leppämäki

25.5.2003

Alpenbach Snowflake (berninpaimenkoira), Stina Vane-Tempest
Blue Greek's Jetset Jadelyn (eurasier), Sari Holmqvist
Dancing Skies Seneca (australianpaimenkoira), Terhi Ullakonoja
Fridkullas Indian (berninpaimenkoira), Jarmo Laine
Fridkullas Karisma (berninpaimenkoira), Salla Juvonen
Fridkullas Omega (berninpaimenkoira), Maarit Haapasaari
Fridkullas Playboy (berninpaimenkoira), Satu Kälviäinen
Gold Point Flash Dance (cockerspanieli), Helena Tiainen
Gold Point Yes I am (cockerspanieli), Helena Tiainen
Springrotin Fatima (shetlanninlammaskoira), Christina Kittelä
Terras Sweating Malen (borderterrieri), Terhi Ullakonoja

13.4.2003

Eve (labradorinnoutaja), Tanja Savonniemi
Kara (lyhytkarvainen collie), Annikki Nyrkkö
Neero (labradorinnoutaja), Raili Huttunen

1.12.2002

Artans Betya Bannister (welsh corgi pembroke), Arja Kiiveri
Leoniitan Caibirosca (leonberginkoira), Helene Pohjonen
Pim Bulan Ramon Navarro (pitkäkarvainen collie), Arja Kiiveri
Pim Bulan Ultimatum (pitkäkarvainen collie), Arja Kiiveri
Yenes Geena (saksanpaimenkoira), Milla Niipola

28.9.2002

Ida (kultainennoutaja), Pirkko Vuorinen
Iida (cavalier kingcharlesinspanieli), Kirsi Valo
Jätkä (chihuahua, pitkäkarvainen), Anna Kallio
Rami (petit basset griffon vendeen), Anne Rasmussen
Vilperi (punainen irlanninsetteri), Satu Mäkinen

26.8.2002

Bonaparte (mäyräkoira, pitkäkarvainen), Maarit Makkonen
Grawels Ms Inca Moneypenny (bullmastiffi), Johanna Kuru
Jablen China Rose (cavalier kingcharlesinspanieli), Satu Turunen
Jakkilan Gabina (lyhytkarvainen saksanseisoja), Kirsi Jolkkonen
Mayamupinja (mäyräkoira, pitkäkarvainen), Leena Nevalainen
Neftarin Online Lotte (cavalier kingcharlesinspanieli), Satu Turunen
Pilliwink's Hamilton (cavalier kingcharlesinspanieli), Tarja Puoskari
Taramont Kiaran (glen of imaalinterrieri), Maisa Valkeamäki
Tuiverrus (suomenlapinkoira), Elina Holopainen
Winterspoon Invisible Touch (mäyräkoira, pitkäkarvainen), Maarit Makkonen

24.8.2002

Tytti (mäyräkoira, karkeakarvainen), Helka Levänen

19.8.2002

Bovenop Primavera (bouvier), Riitta Virta

7.8.2002

Anemarin Be My Love (vehnäterrieri), Anna-Maija Hujala
Big Lady's Eager Beaver (airedalenterrieri), Annika Järveläinen
Boondock's Be-Bob-A-Luba (briardi), Tuula Räikkönen
Bulldale Red Rambler (bullmastiffi), Sanna Vakkilainen
Donnan Honore (novascotiannoutaja), Tarja Verkamo
Elmo (x-rotu), Malin Schönberg
Ilometsän Didi (mäyräkoira, karkeakarvainen), Maria Turtiainen
Korvenkehto Decidva (bullmastiffi), Minna Peltola
Lady (x-rotu), Larissa Westerlund
Little duck's Pavarotti (borderterrieri), Terhi Ullakonoja
Naavaneidon Pihka (suomenlapinkoira), Jenni Punttila
Senni (x-rotu), Sanna Laurikainen
Sidewild be my Guest (labradorinnoutaja), Sonja Pohjoispää
Springrotin Octopussy (shetlanninlammaskoira), Milla Lehtonen
Springrotin Unikukka (shetlanninlammaskoira), Milla Lehtonen
Tajamadoran Emilio (portugalinvesikoira), Maria Turtiainen

18.11.2001

Jessi (x-rotu), Päivi Väistö
Lili (x-rotu), Helinä Leppänen
Love-Dane's Lilli Marlen (tanskandoggi), Katja Utriainen
Netti (vanhaenglanninlammaskoira), Päivi Sivonen
Niki (bordercollie), Päivi Immonen
Viki (jackrussellinterrieri), Seija Rämö

1.9.2001

Arctic Soul Lutuna (siperianhusky), Anne Kiijärvi
Arctic Soul Navarro (siperianhusky), Antti Kiijärvi
Bearpaw Della Denice (pitkäkarvainen collie), Eila Honkanen
Jr' teams Amarose (saksanpaimenkoira), Minna Helminen
Lissunmustan Amirkje Antika (hollanninpaimenkoira), Birgitta Kaikkonen
Minttu (kultainennoutaja), Riikka Pulliainen
Mustantassun Sisu (mudi), Sari Störnberg
Nordwart Riffel (novascotiannoutaja), Anne Tolonen
Stillstorm's Elvis (amerikanstaffordshirenterrieri), Elina Manninen

4.8.2001

Jazzmo Beguine (kromfohrländer), Katri Parovuori
Kaihelin Teelikamenten (kromfohrländer), Johanna Saarinen
Kaihelin Una (kromfohrländer), Kirsi-Maarit Siekkinen
Krumme Furche Rose D’Amour (kromfohrländer), Åsa Rancken
Peepop (kromfohrländer), Outi Salminen-Nummisalo
Vauhtiparran Tiramisu (kromfohrländer), Helena Erola

6.5.2001

Bambi (cavalier kingcharlesinspanieli), Kirsi Keskinen
Maisa (rottweiler), Anne Luukkonen

11.11.2000

Aasa (kromfohrländer), Kirsti Forstén
Sindi (pitkäkarvainen collie), Eila Honkanen

21.10.2000

Vuonohaan Anselmi (buhund), Mari Höök

16.9.2000

Dalikan Falco Boy (dobermanni), Anne Vasama
Ilona (kääpiömäyräkoira), Aki Moberg
Ruffe (shetlanninlammaskoira), Ilpo Nyrkkö
Vuohohaan Annen tyttö (buhund), Anne Vasama

28.7.1999

Amanda (berninpaimenkoira), Eva Jonsson
Cola (villakoira, iso), Catharina Siemssen
Gia (x-rotu), Marika Carlsson
Lotta (villakoira, iso), Monica Merus
Mimmi (villakoira, iso), Catharina Siemssen
Pinja (samojedinkoira), Katja Kivipuro
Riku (kultainennoutaja), Pia Sundell

9.5.1998

Nemma's Friendly Bear ’Retu’ (newfoundlandinkoira), Sirpa Palo

19.4.1998

Ohmi (x-rotu), Mia Koponen

27.7.1997

Nolte (kultainennoutaja), Eva Jonsson
Tonja (samojedinkoira), Helka Levänen

0.0.0

(),

0.0.0

(),

0.0.0 - ,

Albert (labradorinnoutaja), Mari Österlund
Jack (labrador retriver), Håkan Eker
Lennox (labrador retriver), Sandra Sjöblom
Lilli (novascotiannoutaja), Maria Teräs
Milou (australian terrieri), Minna Mattson
Roxie (labradorinnoutaja), Britt Petjärv
Zed (blandras), Linda Granbäck

0.0.0 - ,

Aleyna-Kiia vom Kettengrund (Valkoinenpaimenkoira), Erja Wallius
Big Bugbear's Gilda (pohjanpystykorva), Helen Hassinen
Inch Flower Child (cairnterrieri), Jaana Hassinen
Juskankankaan Lettötähtimö (Lapinporokoira), Jaana Kanerva ja Tarja Lackman
Newmix Xylitol (englanninspringerspanieli), Piia Hirvonen
Sir'weilerin Globber-Gibbs (Rottweiler), Piia Lehikoinen
Usvarannan Erika (Mittelspitz), Katri Rönkkö

0.0.0 - ,

Alma (australian labradoodle), Inka Jylhä
Buffa (lagotto romagnolo), Kristina Broman
Laku (labradoodle), Heli Backman
Lucky (stabyhoun), Minna Kaarle-Wikström
Reiska (lagotto romagnolo), Sirkka Syrjälä

0.0.0 - ,

Armas (x-rotu), Juliaana Suojanen
Doghouse Catherine (bichon frisé), Ann-Sofi Loo
Kiira (pitkäkarvainen collie), Yvonne Sjöberg
Luna (kleinspitz), Kati Koivula
Pro Auctore Giga Nigra (kääpiösnautseri), Kirsti Kauppi
Ugly Duckling's Shadows Run Black (kääpiösnautseri), Kirsti Kauppi

0.0.0 - ,

Balou (espanjanvesikoira), Joni Taajamo
Cindy (vehnäterrieri), Anu Havana
Harpo (cockerspanieli), Anne Tamminen
Jane (labradorinnoutaja), Katja Koski
Keke (Kääpiövillakoira), Susanne Leppänen
Lysti (bordercollie), Arja Vepsläinen
Minni (berninpaimenkoira), Suvi Kuosmanen
Nuppu (australian terrieri), Jonna Lindström
Otto (labradorinnoutaja), Meeri Salo
Rilla (suomen lapinkoira), Nina Myllyniemi

0.0.0 - ,

Diego (Bonamigo BBF Best Boyfrend) (espanjanvesikoira), Laura Järvinen
Minni (x-rotu), Paula Tarvainen
Rocky (Sol Asol Casion) (kultainennoutaja), Leena Siltanen

0.0.0 - ,

Halla (Faaraokoira), Henna-Kaisa Wigren
Hertha (labradorinnoutaja), Virpi Saraluoto
Ilona (jackrusselinterrieri), Jonna Neffling
Lucy (Korthårig Vorsteh), Benny Mattson
Nooa (englannin springerspanieli), Sari Säily
Nöps (sekarotuinen), Triin Abel
Siru (sekarotuinen), Kati Haula
Vilma (hovawart), Virve Kahila-Landgraf

0.0.0 - ,

Jaapertin Aada (cairnterrieri), Jaana Hassinen
Janettan Darlinda (cairnterrieri), Jaana Hassinen
Minskuhoff's TipTop (Grand Basset Griffon Vendeen), Anneli Hämäläinen
Pindogin Thelma (kääpiöpinseri), Eila Sallinen
Vilijonkan Benjamiini (labradorinnoutaja), Suvi Räty
Yelmerin Upsy - Daisy (labradorinnoutaja), Kaisa Sarkkinen